Zastrzyk pieniędzy dla szpitali powiatowych z Warmii i Mazur

Na wsparcie w wysokości od 300 do 700 tysięcy złotych mogą liczyć szpitale powiatowe z Warmii i Mazur.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego chce przeznaczyć na obsługę tych placówek ponad 12 milionów złotych. To pieniądze na walkę z COVID-19. Mają być przeznaczone na przykład na zakup środków ochrony osobistej.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podkreśla, że samorząd umożliwia dostęp do konkursu bez względu na wielkość czy lokalizację placówek. Z pieniędzy mają skorzystać też szpitale MSWiA i uniwersytecki w Olsztynie.

12 milionów dla szpitali to tylko część funduszy, przeznaczonych na działania przeciwpandemiczne na Warmii i Mazurach. Pieniądze mają trafić też do przychodni, ambulatoriów czy gabinetów dentystycznych.

5,5 miliona złotych zasili działanie szpitali jednoimiennych i placówek pozostających w stanie podwyższonej gotowości, takich jak szpital powiatowy w Piszu.

W sumie na ochronę służby zdrowia w regionie samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wygospodarował 75 milionów złotych, z czego 28 milionów to pieniądze przyznawane w trybie nadzwyczajnym i przeznaczone stricte na walkę z koronawirusem.

Źródło: radio5.com.pl

Foto: Radio 5

Dodaj komentarz