Zakaz wchodzenia do lasów. Jak to wygląda w Augustowie?

Od 1 kwietnia 2020 roku wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem, m.in. ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie w banku itp. Ograniczenia zostały przyjęte ze zrozumieniem społeczeństwa, które niezwłocznie zaczęło stosować się do nałożonych ograniczeń.
Nieco inaczej wygląda odbiór społeczny decyzji Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, który polecił wprowadzenie od 3. do 11. kwietnia br. zakazu wstępu do lasu osobom nieupoważnionym. Straż Leśna otrzymała polecenie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

Po informacji na ten temat, na naszej stronie i profilu facebookowym pojawiło się dużo głosów niezadowolenia i niezrozumienia takiej decyzji Lasów Państwowych. W komunikatach zaznaczane jest, że Lasy Państwowe podjęły ją po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, uznały takie działania za wskazane.

Czytaj dalej na https://augustow.org/2020/zakaz-wejscia-do-lasu-jak-to-wyglada-na-naszym-podworku/nggallery/image/ograniczenia-w-poruszaniu-4/

Źródło: augustów.org

Foto: UM w Augustowie

7 komentarzy do wpisu „Zakaz wchodzenia do lasów. Jak to wygląda w Augustowie?”

Dodaj komentarz