Szpitale w Gorzowie i Zielonej Górze w rankingu Newsweeka najlepszych szpitali na świecie

Newsweek od trzech lat publikuje na swoich łamach ranking najlepszych szpitali na świecie. Projekt wyłaniania placówek medycznych o najwyższych standardach leczenia i opieki medycznej jest wspierany przez zespół naukowców i ekspertów, a bazę danych tworzy na podstawie m.in. specjalnych ankiet przeprowadzanych wśród lekarzy i co najważniejsze również pacjentów, firma badawcza Statista Inc.               

Lubuskie też ma swoje małe zwycięstwo we wskaźnikach wydajności i jakości medycznej. Na tej prestiżowej liście najlepszych szpitali na świecie znalazły się bowiem dwie placówki, na szczęście aby zapobiec odwiecznemu konfliktowi północy regionu z jego południową częścią, z obu stolic województwa. Wyróżnione placówki to: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie i Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.        

Z całej Polski w rankingu dwóch tysięcy szpitali, które uzyskały najlepsze wskaźniki pod względem wykorzystania nowoczesnych technologii w leczeniu, fachowości zatrudnianej kadry oraz przede wszystkim doskonałych rezultatów leczenia pacjentów, znalazło się 48 placówek. W polskim zestawieniu szpital w Gorzowie zajął 28 pozycję, a lecznica z Zielonej Góry 36 lokatę. Pierwsze na krajowej liście znalazło się Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.           

W staraniach o laury w rankingu wzięły w tej edycji udział najlepsze szpitale z 25 krajów na świecie, jego liderzy, to lecznice ze Stanów Zjednoczonych, które zajęły trzy pierwsze lokaty. Pozostałe kraje, które mogą poszczycić się wzorcowymi placówkami, to Kanada, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Holandia, Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Izrael, Korea Południowa, Japonia, Singapur, Indie, Tajlandia, Australia, Brazylia, Meksyk, Austria, Belgia, no i Polska.         

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz