Szczep się obywatelu dobrowolnie, bo i tak ciebie zaszczepimy

Zaczęło się od dobrowolnych szczepień tylko dla wybranych i afer szczepionkowych rozdmuchanych przez media, z celebrytami w roli głównej, co było niezłą psychologiczną zagrywką do wywołania w społeczeństwie efektu pożądania niepewnej jakości produktu. Kiedy jednak okazało się, że spora grupa obywateli swój rozum ma i nie daje się tak łatwo na jej cudowne właściwości nabrać, trzeba było zastosować inną taktykę. Możliwość wyboru szczepionki po wpadce AstraZeneca i wielka majówkowa akcja szczepień z kolejkami ustawiającymi się już w godzinach nocnych do mobilnych punktów roztrąbiona przez media, dobrze podziałały na wyobraźnię obywateli, którzy niekoniecznie po głębszej refleksji przyłączali się do akcji.         

Niektórzy pracodawcy choć nie jest to zgodne z prawem już zaczynają stosować przymus szczepionkowy, pomimo tego, że szczepienie ani nie jest obowiązkowe, ani nie chroni przed zakażeniem i chorobą. Jak donosi portal eswinoujscie.pl w sieci krążą informacje, że jeden ze świnoujskich podmiotów medycznych wymaga od pracowników szczepień lub posiadania ważnych testów, które w dodatku muszą wykonywać na własny rachunek.

Organizacja STOP Nieuczciwym Pracodawcom informowała o wielu przypadkach nacisku na pracowników sektora zdrowia i edukacji tracących pracę z powodu odmowy poddania się nieobowiązkowym szczepieniom. W dodatku przedsiębiorcy i pracownicy zamrażanych branż też są narażeni na przymus szczepienia. Furtkę nałożenia na nich takiego obowiązku przewidzieli rządzący w ramach wprowadzania szczególnych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oczywiście ustanowionych na mocy … rozporządzeń.            

Tak więc jeśli plan wyszczepienia narodu mimo tak przemyślnych zabiegów jednak nie powiedzie się, to już wiadomo, że rządzący nie będą mieli, oczywiście dla ratowania kraju oraz zdrowia i życia obywateli, innego wyjścia jak tylko zastosować środki przymusu w stosunku do opornej części społeczeństwa. Przyboczny ekspert premiera prof. Horban już zasygnalizował o możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko covid w wypowiedzi dla TVN24: ,,Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw covid-19, jeżeli inne metody zawiodą”. Na razie zawodzą, jak wynika z sondaży ciągle prawie 1/3 społeczeństwa, która widzi większe zagrożenie dla własnego zdowia i życia w przyjęciu podejrzanego preparatu niż zachorowaniu z powodu wszędobylskiego mutującego wirusa, nie zamierza się szczepić. 

Zapowiada się więc, że szczepienia przeciwko covid, które miały być nieobowiązkowe, jak było zresztą do przewidzenia, takimi wcale nie będą. Chodziło jedynie o stopniowe urabianie obywateli, aby zapobiec eskalacji społecznego sprzeciwu. Coraz częściej pojawiające się w przestrzeni medialnej zrzucanie odpowiedzialności za rozprzestrzenianie się zarazy, zgony i lockdowny na niezaszczepionych, to całkiem sprytne posunięcie polityków, którzy zamiast skupić się na przyczynie zachorowalności na covid, która jest taka sama jak w przypadku wszystkich innych schorzeń, i nie chodzi tu wcale o wynoszone na pierwszy plan nieprzestrzeganie rygoru sanitarnego, ale kiepsko działający system odpornościowy, zajęli się likwidowaniem skutków. I to w dość kontrowersyjny sposób, który kuriozalnie pogarsza statystyki ciężko chorych i zgonów.                

Propaganda zabójczej zarazy i brak rzetelnej dyskusji publicznej zarówno o samej wirusówce jak i szczepieniach doprowadziły już do tego, że nawet samorządowcy wychodzą przed orkiestrę i zaczęli podejmować decyzje dotyczące życia i śmierci za obywateli. Jak donosi bowiem portal eswinoujscie.pl radni miasta Wałbrzycha postanowili uraczyć, i to nie tylko wszystkich dorosłych mieszkańców, ale nawet osoby tylko pracujące w mieście, obowiązkowymi szczepieniami przeciwko covid, przyjmując stosowną uchwałę stosunkiem głosów 22 do 3. Jakby tego było mało zaapelowali do resortu zdrowia o wpisanie tych super przebadanych i znanych z cudownej skuteczności szczepionek na listę szczepień obowiązkowych.

Co prawda prawnicy twierdzą, że ustawa o samorządzie nie daje prawa radnym do podejmowania decyzji w takiej sprawie, ale jak pokazało ostatnich 12 miesięcy według przepisów prawa wiele rzeczy nie powinno mieć miejsca, a jednak zakazano przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej i obywatele w większości bez mrugnięcia okiem dostosowali się do tych bezprawnych ograniczeń.             

Podobnie może być ze szczepieniami, tym bardziej, że wprowadzenie paszportów szczepionkowych w unii europejskiej pod płaszczykiem bezpiecznej i swobodnej turystyki, jest już prawie przesądzone, a dzięki statystycznej sztuczce szczepieni przeciwko covid, którzy zachorują, przecież na covid nie umrą, a tylko na … choroby współistniejące.           

Opracowanie BC 


Źródło:    

https://www.eswinoujscie.pl/2021/04/29/2021-rada-miasta-przyjela-uchwale-o-obowiazkowym-szczepieniu-przeciw-covid-19/?amp
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz