Stopniowo wraca funkcjonowanie oddziałów szpitala w Grudziądzu

W Polsce zmniejsza się liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji. Ministerstwo Zdrowia podjęło więc decyzję o rozpoczęciu „odmrażania” szpitali jednoimiennych. Proces ten rozpocznie się także w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.

Od 1 czerwca oddział chorób wewnętrznych, oddział neurologiczny, oddział onkologii klinicznej, oddział pulmunologiczny, oddział chirurgii naczyń, oddział neurochirurgiczny, oddział kardiologii i kardiochirurgii oraz oddziały psychiatryczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży wznawiają udzielanie świadczeń medycznych pacjentom niezakażonym koronawirusem SARS-CoV-2.

Aby zapewnić możliwie najwyższe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi, konieczne jest odseparowanie pacjentów niezakażonych od pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Dlatego część wznawianych oddziałów przeniesiona zostanie do budynku „O”. Oddziały psychiatryczne pozostaną w swojej dotychczasowej lokalizacji czyli w budynku „M”. 

Pacjenci będą przyjmowani do oddziałów tylko w trybie planowym. Do wspomnianych oddziałów przyjmowani będą tylko ci pacjenci, których wynik testu w kierunku zakażenie SARS-CoV-2 jest ujemny. Personel poszczególnych oddziałów będzie kontaktował się Pacjentami informując ich o terminach hospitalizacji oraz o konieczności wykonania testu w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

O wznowieniu kolejnych oddziałów dla Pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2 Urząd Miejski będzie informować na bieżąco.

Dodaj komentarz