Ratownicy medyczni zapowiedzieli odwieszenie akcji protestacyjnej

Ratownicy medyczni mają dość ,,poniżania i ignorowania”. Jak czytamy w komunikacie Komitetu Protestacyjnego z powodu nie wywiązania się strony rządowej z warunków zawartego w październiku 2019 roku porozumienia, ratownicy postanowili odwiesić protest.       

Decyzja jak donosi portal 24kurier.pl zapadła po spotkaniu z ministrem zdrowia, które odbyło się na początku września. Najwyraźniej szef resortu nie dał im żadnych gwarancji poprawy sytuacji w najbliższym czasie i cierpliwość tej grupy zawodowej, której sytuacja w dobie ogłoszenia tzw. pandemii stała się wyjątkowo trudna, po prostu się skończyła.               

Jak twierdzi przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, Piotr Dymon, po roku od podpisania porozumienia rząd nie zrealizował większości postulatów zgłaszanych przez związek zawodowy pracowników ratownictwa medycznego. Czują się przez polityków rządzących ,,poniżani i ignorowani”.                       

Według przewodniczącego OZZRM w Szczecinie, Marcina Borowskiego na realizację oczekiwań tej grupy zawodowej nigdy nie było odpowiedniego czasu. Od lat ministerstwo tylko obiecuje  sprawą wkrótce się zająć. Jak nie po wakacjach, to po nowym roku, jak nie w tym roku, to już w następnym … i tak w kółko, zawsze było coś ważniejszego. Teraz oczywiście jest wymówka dobra na wszysko … koronawirus!        

Walka idzie o ujednolicenie typów zespołów wyjazdowych i stawek wynagrodzenia, urlopy szkoleniowe oraz co najważniejsze jak najszybsze uchwalenie ustawy o ratownictwie medycznym. Jednym z niewielu postulatów, które rząd jak dotąd wypełnił jest wypłacanie wywalczonego śladem pielęgniarek dodatku do pensji, choć jak czytamy w portalu 24kurier.pl nie wszyscy ratownicy są szczęśliwcami, którzy go otrzymują!          

Na razie jak donosi portal 24kurier.pl, nie jest znana jeszcze forma zapowiadanego protestu. Jedyne co zdradzili nieoficjalnie przedstawiciele związku zawodowego ratowników, to informacja, że akcja tym razem będzie bardziej stanowcza i może się rozpocząć już w ciągu kilku najbliższych tygodni.       

Jedna z internautek (Viola) znalazła jeszcze jeden powód dla, którego sprawa ratownictwa medycznego, tak ważna dla obywateli została odsunięta znowu na boczne tory:           

,,Powoli chłopaki, teraz rząd dba o norki…”.        

Opracowanie BC  

Źródło:     

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/ratownicy-medyczni-zaprotestuja/

Obraz PixelHeini z Pixabay

Dodaj komentarz