Hubert Czerniak został zawieszony w prawach do wykonywania zawodu lekarza na dwa lata. Tak orzekł Naczelny Sąd Lekarski. Posłuchajcie jak doktor Czerniak skomentował wyrok.


Edit: Ponieważ trafiliśmy na kolejny ciekawy materiał o Hubercie Czerniaku – załączmy do kompletu.

Autor: Anna Mandrela

Po programie o Hubercie Czerniaku wylała się na Media Narodowe fala hejtu w komentarzach. Napisano, że urządziliśmy sobie ,,sąd kapturowy”. Otrzymałam kilka  bardzo niemiłych wiadomości, od osób, które wcześniej doceniały moją pracę. Chciałabym więc krótko się do tego odnieść.

Przede wszystkim jeszcze raz warto podkreślić, że dr Hubert Czerniak był zaproszony do udziału w programie, ale nie odpowiadał na telefony i smsy. Osobiście postanowiłam wziąć udział w tym programie nie po to by kogokolwiek atakować, ale aby przestrzec ludzi.  Pan Czerniak jest osobą publiczną, brał udział w wyborach do Europarlamentu z list Konfederacji. Naturalnie powinniśmy sprawdzać naszych kandydatów. W tym kontekście przedstawienie pewnych wątpliwości co do kandydatury dr Huberta Czerniaka  nie powinno nikogo dziwić.

W  odpowiedzi na nasze nagranie, pan Czerniak powiedział, że wstępując do ZOMO był nieświadomy z czym to się wiąże, nie było przecież w tamtym czasie wystarczającego dostępu do wiadomości. Jednak przecież wielu jego rówieśników taki dostęp posiadało i za żadne skarby nie wstąpiłoby do ZOMO!

Powszechnie było wiadomo o tym, że niecały rok przed wstąpieniem Huberta Czerniaka do ZOMO miała miejsce pacyfikacja kopalni ,,Wujek” w Katowicach. Mój Ojciec był wtedy górnikiem i brał udział w strajku na ,,Wujku”. Dziewięciu kolegów z pracy mojego Taty poniosło w tamtym czasie śmierć z rąk ZOMO. Trudno mi uwierzyć, że przystępując do ZOMO, Hubert Czerniak nie wiedział z czym to się wiąże. W latach 80-tych ZOMO było używane głównie do zwalczania manifestacji opozycji. Radosław Patlewicz udostępnił całą teczkę Huberta Czerniaka, wykazując, że jego służba w ZOMO była świadoma i dobrowolna, trwała  siedem lat, aż do czasu rozwiązania ZOMO. Hubert Czerniak  brał udział w plutonie liniowym, który zajmował się pałowaniem patriotów.

W komentarzach zarzucono mi również, że neguję naturalne metody leczenia, kojarząc je automatycznie z ruchem New Age. Absolutnie nie neguję faktu, że np. w przypadku przeziębienia dobrze jest się napić soku z aronii. Problem pojawia się wtedy, kiedy zwolennicy ,,metod alternatywnych” całkowicie negują medycynę konwencjonalną i wzbudzają w pacjentach lęk przed lekarzami. ,,Medycyna klasyczna nas zawiodła”, ,,trwa depopulacja narodu” – oto hasła, które często pojawiają się w wystąpieniach Czerniaka. Krytykując medycynę konwencjonalną, Hubert Czerniak podczas festiwalu ,,Harmonia Kosmosu” występował wśród prelegentów, którzy polecają różne niesprawdzone metody. Jednak jako lekarz, Czerniak nie odniósł się krytycznie do  prelegentów, którzy przed nim lub po nim, mówili o ,,uzdrawianiu poprzez świadomość” oraz  promowali szamanizm i ,,bretarianizm” zastanawiając się jak długo można żyć bez jedzenia.

Krytykując konwencjonalną medycynę i pojawiając się na festiwalach wśród szamanów, Hubert Czerniak pośrednio promuje metody uzdrawiania typowe dla New Age.

Trzeba zauważyć, że zarówno Hubert Czerniak jak i Janusz Zagórski odpowiedzieli na nasze nagranie w kulturalnym i sympatycznym tonie. Pan Zagórski w dzisiejszym nagraniu dla ,,W Realu 24″ twierdził, że jego stacja jest po prostu otwarta na różnego rodzaju treści. Miałam jednak okazję poznać ludzi, którzy uwierzyli w teorie spiskowe promowane przez NTV i inne tego typu stacje, a w rezultacie pogorszyły się ich kontakty z rodziną, rzucili pracę, zaczęli się zadłużać i wydawać ogromne pieniądze na wróżki i uzdrowicieli. Mimo sympatycznego tonu pana Zagórskiego, którego poznałam osobiście, muszę się sprzeciwiać ideologii promowanej przez jego stację i jestem jak najbardziej otwarta na dyskusję.

Proszę zauważyć, że podczas programu  krytykowałam również samą siebie, ponieważ kilka lat temu uczestniczyłam w podobnych wydarzeniach promujących ,,alternatywny styl życia”. Czuję teraz, że moim obowiązkiem jest ostrzegać innych przed tego typu teoriami. Mam nadzieję, kontynuować te zagadnienia w kolejnych programach na kanale Media Narodowe.

Es.

Dodaj komentarz