Dzisiaj, 29 marca zamknięto oddział kardiologii Szpitala Ogólnego w Grajewie. Powodem jest zakażony koronawirusem technik obsługujący angiograf. Mężczyzna pracował również w szpitalu w Łomży. Tam też oddział kardiologii został zamknięty.

Pracownicy oddziału kardiologii szpitala w Grajewie przebywają w kwarantannie domowej. Pobrano od nich materiał do badań na obecność koronawirusa.

Pacjenci z oddziałów kardiologicznego i wewnętrznego są transportowani do szpitala w Łomży.

W kwarantannie jest też ośmiu grajewskich strażaków. Żona jednago z mundurowych pracuje w szpitalu i miała kontakt z zakażonym technikiem. Strażacy obecnie przebywają w budynku Domu Seniora w Grajewie.

Obecnie Państwową Straż Pożarną wspomaga jednostka OSP w Grajewie. Postawiono również w gotowość ościenne Ochotnicze Straże Pożarne. Na miejscu pracuje również mobilne Stanowisko Kierowania.

Trwa dezynfekcja budynku grajewskiej straży. Po jej przeprowadzeniu Państwowa Straż Pożarna wróci do pracy.

Na profilu Facebook szpitala możemy przeczytać:

Źródło: radio5.com.pl, Facebook

1 komentarz do wpisu “Koronawirus w szpitalu w Grajewie. Zamknięty oddział wewnętrzny i kardiologiczny”