Dlaczego w roku 2020 przyrost zgonów był dwukrotnie większy niż stwierdzonych przypadków śmierci z powodu covid?!

Decyzje rządu podyktowane podobno troską o życie Polaków są mocno zastanawiające, szczególnie że odkąd tak intensywnie o nie walczą ilość zgonów, i to nie z powodu bezpośredniego działania zarazy, gigantycznie wzrosła. Jak widać nie o życie obywateli tu chodzi. Życie, które z powodu działań mocno na wyrost, paniki i chaosu straciło już wielu Polaków. Czyżby ich życie nie było tak ważne jak tych, którzy odeszli z koronawirusem?            
 Analizując dane ministerstwa cyfryzacji dotyczące zgonów w ciągu ostatnich pięciu lat w regionie lubuskim, nie można oprzeć się wrażeniu, że wyjątkowo zabójczy wirus, to tylko bajka do straszenia niegrzecznych dzieci, a im większe obostrzenia w październiku, listopadzie i grudniu, które nie są zazwyczaj jeszcze miesiącami zbierającymi największe żniwo zakażeń wirusowych, tym więcej niepotrzebnych zgonów. W latach 2016-2019 umierało w lubuskiem od 10 do 11 tysięcy mieszkańców rocznie, a w roku 2020 zmarło ich prawie 13 tysięcy. Wzrost w porównaniu z rokiem poprzedzającym wynosi ok. 1600 osób, a z rokiem 2016 kiedy zgonów w regionie odnotowano najmniej, aż ok. 2700 osób.           

Jeśli chodzi o zgony Lubuszan w poszczególnych miesiącach minionego roku, to z danych wynika, że ich liczba w pierwszym kwartale nie odbiegała od normy, mimo że wirus na pewno poczynał sobie już w najlepsze, tylko politycy nie zwracali jeszcze na to uwagi i nie zastosowali siejącej spustoszenie w gospodarce i narodzie covidowej terapii opartej na mocno dyskusyjnej diagnostyce. Nie można oprzeć się mysli, że zaraza rozpoczęła się od pacjenta zero, zresztą mieszkańca lubuskiego, była wcześniej, jest i będzie nadal, tylko wszyscy, którzy padli jej ofiarą zanim rozpoczęła się tzw. pandemia mieli po prostu grypę.            

Łącznie w lubuskim od początku ogłoszenia epidemii, według danych na dzień 16 stycznia, zmarło rzekomo z powodu koronawirusa 819 Lubuszan. Jeśli pominiemy w statystykach tych, którzy zostali ujęci w nich w styczniu 2021 roku, to samo nasuwa się pytanie dlaczego w zeszłym roku przyrost zgonów był dwukrotnie większy niż stwierdzonych przypadków śmierci z powodu covid?!     

  
Dane o liczbie zgonów we wszystkich regionach kraju na stronie:     
https://dane.gov.pl/pl/dataset/1953/resource/27434,liczba-zgonow-w-rejestrze-stanu-cywilnego-od-1-wrzesnia-2015-r-wg-wojewodztw-dane-miesieczne/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Opracowanie BC 
Źródło:  

Dodaj komentarz