Chirurgia robotyczna – to się dzieje naprawdę

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie jako pierwszy ośrodek w regionie będzie stosował w leczeniu pacjentów niezwykle precyzyjny amerykański system operacyjny da Vinci. Tym samym dołączy do 9 ośrodków w kraju zarówno publicznych jak i prywatnych, które ten system już wykorzystują. Jak podaje portal pulsmedycyny.pl:       

           
„Systemy da Vinci umożliwiają wykonywanie niezwykle skomplikowanych procedur operacyjnych przy użyciu minimalnie inwazyjnych technik „.       

   
Jak twierdzi członek zarządu firmy Synektik, wyłącznego dystrybutora systemu da Vinci w Polsce, Artur Ostrowski coraz więcej polskich szpitali docenia korzyści, jakie oferuje chirurgia robotyczna.         

Odbyła się już pierwsza wstępna prezentacja działania robota, w której uczestniczył rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i nie krył uznania dla jego możliwości.           

W 2019 roku przeprowadzono w Polsce prawie 900 zabiegów z asystą systemu da Vinci.                          

Na podstawie 24kurier.pl,  pulsmedycyny.plhttps://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/nowy-etap-chirurgii-robot-da-vinci-w-szpitalu-na-pomorzanach/

https://www.google.pl/amp/s/pulsmedycyny.pl/amp/robot-da-vinci-w-polsce-w-2019-r-przeprowadzono-niemal-900-zabiegow-z-wykorzystaniem-tego-systemu-979778?espv=1

Oprac. BC

Obraz Sasin Tipchai z Pixabay

Dodaj komentarz