Big Tech i Big Pharma w natarciu. Facebook Twitter i Youtube banują film z konferencji prasowej lekarzy America’s Frontline Doctors (+video)

W poniedziałek 27 lipca Facebook usunął film zamieszczony przez Breitbart News z konferencji prasowej zorganizowanej przez grupę America’s Frontline Doctors Waszyngtonie na schodach Kapitolu.

W konferencji prasowej udział wzięli Ralph Norman (członek Izby Reprezentantów Kongresu USA ) i lekarze pierwszego kontaktu, którzy podzielili się swoimi poglądami i opiniami na temat koronawirusa i medycznej reakcji na pandemię. YouTube (który jest własnością Google) i Twitter usunęły materiał z konferencji prasowej ze swoich serwisów.

W ciągu ośmiu godzin film osiągnął ponad 17 milionów odsłon, a na Facebooku oglądało je ponad 185 000 osób.

Do czasu wprowadzenia cenzury przez Facebooka livestream zgromadził ponad 17 milionów odsłon.

Jeśli chodzi o zasięg, post bije na głowę treści z wielu innych znanych kont na Facebooku, w tym Hillary Clinton, ks. Franklin Graham i Kim Kardashian.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez organizację America’s Frontline Doctors. Jest to grupa założona przez dr Simone Gold, dyplomowanego lekarza i prawnika, składająca się z lekarzy medycyny. Zebrali się, aby zająć się tym, co grupa nazywa masową kampanią dezinformacyjną na temat koronawirusa. Można było m. in usłyszeć, że wbrew informacjom podawanym przez WHO i główne media, hydroksychlorochina działa.

Jeśli Amerykanie nadal będą pozwalać tak zwanym ekspertom i osobistościom mediów na podejmowanie decyzji, wielki amerykański eksperyment Republiki Konstytucyjnej z Demokracją Reprezentatywną zostanie zakończony

– można było przeczytać, na stronie informacyjnej wydarzenia. Można było, bo w chwili pisania tego tłumaczenia strona nie działała.

Konferencja była współorganizowana i sponsorowana przez organizację Tea Party Patriots.

Usunęliśmy ten film za dzielenie się fałszywymi informacjami o lekarstwach i zabiegach dla COVID-19

– napisał na Twitterze rzecznik Facebooka, Andy Stone w odpowiedzi do Breitbart News.

Firma nie sprecyzowała, jaka część filmu jest „fałszywą informacją”, z kim konsultowała to orzeczenie i na jakiej podstawie zostało wydane.

Następnie Stone dodał, że Facebook będzie kierować użytkowników, którzy weszli w interakcję z postem do informacji na temat „mitów obalonych przez WHO”.

Decyzja Facebooka o cenzurowaniu transmisji na żywo szybko znalazła odzwierciedlenie w serwisie YouTube firmy Google. Wideo miało ponad 80.000 wyświetleń na YouTube przed jego usunięciem.

Po usunięciu filmu z Facebooka i YouTube, Twitter poszedł w ich ślady, usuwając transmisję na żywo z konferencji prasowej Breitbart News przez Peryskop (serwis Twittera). Platforma Jacka Dorsey’a również ograniczyła oficjalne konto Breitbart News, wskazując, że tweety zawierające linki do wielu historii o konferencji prasowej naruszają politykę o COVID-19 tej platformy.

Poniżej komentarz wideo Andrzeja Choińskiego i jego autorstwa tłumaczenie całej konferencji:

Poniżej można obejrzeć oryginalną angielska wersję tej konferencji prasowej.

„Nobody Needs to Die” – Frontline Doctors Storm D.C. – „Thousands of Doctors” are Being Silenced

Źródło: Breitbart News

Get involved!

Comments

No comments yet