BiegamBoLubię – akcja wspólnego biegania dla małego i dużego ruszyła w Gorzowie

Po bardzo długiej zimie i przymusowej izolacji w domu pora zrobić coś naprawdę dla poprawy wyniszczonego koronawirusowymi obostrzeniami zdrowia, a przy okazji ustrzec się przed wirusowymi infekcjami, i nie chodzi wcale o jedynie słuszne według rządzących rozwiązanie czyli … szczepienie. Wystarczy kilka razy w tygodniu pobiegać kilkanaście minut.     

Systematyczne bieganie, oczywiście bez maski, zapobiega wielu chorobom, które są bolączką naszych czasów. Uprawiających dotleniający jogging nie imają się zawały serca i inne choroby krążenia, ruch na świeżym powietrzu zapobiega również cukrzycy, zaburzeniom układu nerwowego, nowotworom, poprawia wydolność umysłową, opóźnia procesy starzenia i co niezwykle ważne w czasach zabójczej zarazy wzmacnia odporność.         

Osoby biegające systematycznie bez względu na aurę są zahartowane, mają dobre samopoczucie, nie ulegają przeziębieniom i infekcjom wirusowym, a jeśli nawet, to przechodzą je niezwykle łagodnie, a do tego co jest nie bez znaczenia po mocno przedawkowanej terapii ZOSTAŃ W DOMU, zyskują młodzieńczą szczupłą sylwetkę i sprawność.           

Niestety nasz rząd tego, że ruch to zdrowie nie wie lub nie chce wiedzieć, pozamykał wszystko co z dobrym zdrowiem cokolwiek ma wspólnego i żeby przypadkiem obywatel się jednak nie dotlenił nałożył mu jeszcze na twarz maskę. Choć pogoda jeszcze nie sprzyja, warto już zacząć wychodzić z koronawirusowego marazmu i wziąć sprawę zdrowia i życia we własne ręce. Aby było raźniej można przyłączyć się do zorganizowanej grupy, przy okazji pobyć wreszcie wśród ludzi i nawiązać nowe znajomości.      

Jak donosi portal gorzow.tvp.pl w Gorzowie ruszyła właśnie już po raz dwunasty akcja wspólnego biegania dla małego i dużego BiegamBoLubię. Bezpłatne zajęcia prowadzone przez trenera odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o godz. 20.00 i w soboty o godz. 9.30. Aby uatrakcyjnić aktywność fizyczną gorzowianom miejsce spotkań nie jest to samo. Zajęcia prowadzone są na zmianę w parku Górczyńskim oraz przy stadionie lekkoatletycznym.            

Gorzowianie mogą zadbać więc o zdrowie i kondycję, ale również spędzić aktywnie czas z rodziną czy dawno nie widzianymi znajomymi na świeżym powietrzu lub poznać kogoś nowego, oby tylko rządzącym nie przyszło do głowy, oczywiście dla zdrowia, tego zabronić!            

Opracowanie BC 
Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz