Zakupy seniorów – wracają rozwiązania, które się nie sprawdziły

No i znowu rządzący popisali się … zapobiegliwością! Czy w kolejnych zastanawiających decyzjach chodzi im rzeczywiście o zatrzymanie transmisji wirusa i życie seniorów?

Wracają godziny dla grupy największego ryzyka, rozwiązanie, które jak pokazała niedawna praktyka paradoksalnie zamiast poprawiać sytuację, tylko ją bardziej komplikowały.             

A wystarczyło po prostu zapytać handlowców co o tym myślą, jak i grupę samych zainteresowanych. Politycy dowiedzieliby się wtedy, że statystyczny senior robi zakupy wcześnie rano i dla widzimisię premiera i ministra zdrowia nie będzie swoich przyzwyczajeń zmieniał, no chyba, że opętani wirusem przyłożą mu nóż do gardła, którym będzie rozporządzenie o obowiązkowym robieniu zakupów przez seniorów tylko w godz. od 10 do 12, co wcale nie jest niemożliwe.              

Handlowcy przywróceniem godzin dla seniorów nie są też zachwyceni, bowiem w sezonie wiosennym zupełnie nie zdało to egzaminu. Sklepy w tym czasie świeciły pustkami, ponieważ najstarsi klienci przychodzili wtedy kiedy im było wygodnie, czyli przez cały dzień ze szczególnym pominięciem tych specjalnie dla nich wyznaczonych godzin. W efekcie tego w pozostałym czasie dochodziło do scen dantejskich, przy mocno obleganych kasach. Ale nie ma co się martwić jeszcze chwila, a rządzący nakażą nam wchodzić do sklepów pojedynczo i problem sam się rozwiąże.           

Jak czytamy w portalu zary.naszemiasto.pl, który zapytał o opinię w tej sprawie organizację Polska Rada Centrów Handlowych według jej rzeczniczki Agaty Samcik, handlowcy mają na podstawie własnych obserwacji kilka dobrych pomysłów jak zapewnić wszystkim komfort zakupów z zachowaniem upragnionego przez rządzących dystansu społecznego. Po pierwsze przesunięcie czasu dla seniorów na godziny wcześniejsze, po drugie wyłączenie z powyższego rozporządzenia sobót i wreszcie po trzecie przywrócenie tymczasowo wszystkich niedziel handlowych, co skutecznie rozładuje wzmożone zagęszczenie poza godzinami dla seniorów.               

Niestety decydowanie o obywatelach bez konsultacji z nimi weszło już rządzącym w krew. Przydałoby się testowanie polityków na obecność tej wyjątkowo niepożądanej cechy i dozgonne izolowanie wszystkich olewających obywateli od pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych.           

Opracowanie BC 
Źródło:         

Get involved!

Comments

No comments yet