Wzrost zachowań agresywnych w społeczeństwie

Jak donosi portal wszczecinie.pl Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zorganizował kolejną edycję kampanii społecznej ,,Biała Wstążka”, która ma uczulić lokalną społeczność na zjawisko przemocy w rodzinie i skutecznie mu przeciwdziałać. Tym razem pod wielce wymownym hasłem ,,Pandemia przemocy”. 

W jej ramach specjaliści i eksperci z działu interwencji kryzysowej MOPR, wydziału prewencji szczecińskiej policji oraz sądu rejonowego wzięli udział w debacie na temat tego zataczającego coraz szersze kręgi społeczne zjawiska. W związku z tym portal wszczecinie.pl zawarł w tytule artykułu na temat kampanii i debaty pytanie skierowane do czytelników: ,,Więcej przemocy w rodzinie przez pandemię koronawirusa?”, na które bardzo krytycznie wobec rządowych ograniczeń odpowiedział w komentarzach internauta SZCZECIANININ:      
,,Nie przez pandemię tylko przez kretyńskie obostrzenia. przeżyłem w moim życiu już kilka pandemii ale pierwszy raz wprowadzono takie idiotyczne regulacje”.       

Jak wynika z wypowiedzi ekspertów pogarszająca się sytuacja materialna oraz narzucona długotrwała izolacja społeczna bardzo negatywnie wpływają na relacje w rodzinie. Prowadzą do eskalacji zachowań agresywnych, które są wynikiem długotrwałej frustracji, lęku i stresu oraz brakiem możliwości ich rozładowania.     

    
Więcej na stronie:       https://wszczecinie.pl/aktualnosci,wiecej_przemocy_w_rodzinie_przez_pandemie_koronawirusa_rosnie_frustracja_i_agresja_domownikow_wobec_siebie,id-36467.html

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz