Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie pomaga Służbie Zdrowia w związku z koronawirusem

Ważną sprawą jest wykonywanie swojego zawodu z pasją i zaangażowaniem. Obecna epidemia nie ma sobie równych w ostatnich czasach – i wszystkie ręce są potrzebne na pokład. Poza tym, dla medyków to doskonały sprawdzian, nie tyle wiedzy, umiejętności, których nabędą – ale predyspozycji do pracy w zawodzie.

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie włączyła się w pomoc służbom medycznym w związku z zakażeniem wirusem SARS – CoV-2.

Już 35 studentów (liczba ta cały czas wzrasta) kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne jako wolontariusze, wykonuje czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, na terenie województwa śląskiego.

Ponadto Uczelnia, w ramach pomocy studentom, związanej z nadzwyczajnymi okolicznościami, spowodowanymi wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego uruchomiła środki finansowe w kwocie 100 tys. zł dla studiujących pielęgniarek, ratowników medycznych i studentów innych kierunków, którzy w trakcie epidemii stracili pracę lub pogorszyła się znacznie ich sytuacja materialna.

źródło: Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu

Get involved!

Comments

No comments yet