Katowice; Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych w nowej formule

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należy do nich Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez Fundację Wolne Miejsce.

Wobec powyższego, zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi.

Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę, 12 kwietnia br. dostarczając im wielkanocne śniadania do domów.

W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu:
– produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie,

– produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze,
– stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać.

Ponadto Fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce

Można nas wesprzeć poprzez:
-wolontariat
– przekazanie produktów
–wpłatę na konto Alior Bank: 84 2490 0005 0000 4530 1546 3474

Kontakt z Fundacją Wolne Miejsce (www.wolnemiejsce.pl):
email: biuro@wolnemiejsce.pl
telefony: 694 019 254 / 501 422 589 / 504 067 869

źródło: Urząd Miasta Katowice

Get involved!

Comments

No comments yet