Wrocławski Dworzec Główny ma szansę na finał konkursu „Dworzec Roku”

Dworzec Główny PKP we Wrocławiu znalazł się wśród 21 obiektów, które zakwalifikowano do kolejnego etapu konkursu „Dworzec Roku”.

Organizatorami konkursu są Fundacja ProKolej oraz Fundacja Grupy PKP. Intencją pomysłodawców jest wskazanie najlepszych dworców w Polsce m.in. pod względem jakości obsługi pasażerów, funkcjonalności. Celem konkursu jest promowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie.

W tegorocznej edycji plebiscytu, wśród 21 obiektów wskazanych do kolejnego etapu, jest Dworzec Główny PKP we Wrocławiu.

Jeszcze we wrześniu gremium specjalistów w zakresie kolejnictwa wybierze finałową dziesiątkę. Spośród nich wytypowany zostanie laureat konkursu. Swoją rolę w zabawie mogą odegrać pasażerowie i miłośnicy kolei. Kiedy znana już będzie najlepsza dziesiątka, będą mogli za pośrednictwem głosowania internetowego wskazać laureata nagrody publiczności.

Informacje o konkursie oraz wybranych obiektach-półfinalistach na stronie: www.dworzec-roku.pl.