Żołnierze z Sulechowa pojadą na misję do Afganistanu

Kto teraz w Polsce myśli o konflikcie w Afganistanie? 400 żołnierzy z Sulechowa, którzy mimo koronawirusowego mocno zaraźliwego obłędu przygotowują się na misję do Islamskiej Republiki Afganistanu. Wyjazd polskiej, już XII zmiany PKW RSM Afganistan planowany jest na czerwiec, a na maj oficjalne pożegnanie żołnierzy, którzy skończyli właśnie ostatnie szkolenia i na początku kwietnia rozpoczęli proces certyfikacji, czyli uzyskania zezwoleń na służbę w kontyngencie.   

Co ciekawe, Talibowie świadomi tego, że wyniszczony trwającymi od wielu lat walkami kraj, ze zdewastowaną kompletnie gospodarką i brakiem odpowiedniej infrastruktury, stanowi niezwykle podatny grunt na rozprzestrzenianie się epidemii, a przez to ogromne zagrożenie dla istnienia państwa, postanowili więc stosować się do zaleceń WHO i są gotowi do współpracy w tej sprawie z organizacjami międzynarodowymi.              

Za to nasi rodzimi politycy z hasłem walki o życie na ustach,  postanowili skutecznie osłabić polską gospodarkę, choć każdemu wydaje sie oczywiste, że tylko sprawnie działające państwo jest w stanie uchronić wiele istnień ludzkich przed śmiercią. Kazdemu, ale politykom chyba nie . Priorytetem lub przynajmniej sprawą równorzędną powinno teraz być postawienie wszystkiego na silną i stabilną gospodarkę kraju oraz mocne i odporne organizmy obywateli. Obysmy u nas, dzięki nieprzemyślanym działaniom, nie poczuli się jak w Afganistanie po wielu latach wojny.         

                         
Więcej na stronie:      https://bezprawnik.pl/talibowie-koronawirus/amp/

Na podstawie zachód.pl,  wojsko-polskie.plhttps://www.zachod.pl/183087/sulechowianie-szykuja-sie-na-misje-do-afganistanu/

https://www.wojsko-polskie.pl/dorsz/pkwafganistan/

Oprac. BC

Obraz Amber Clay z Pixabay

Dodaj komentarz