Wojsko przejęło lotnisko Olsztyn-Mazury. Ćwiczenia potrwają do końca września

Na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Paktu Północnoatlantyckiego Astral Knight 2020.

Od 18 sierpnia do 30 września 2020 r. na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach odbędą się ćwiczenia wojskowe Astral Knight 2020. W tym czasie, na lotnisku stacjonowali będą żołnierze wojsk polskich i amerykańskich.

Astral Knight 2020 to wspólne, międzynarodowe ćwiczenia, w których udział wezmą żołnierze sił powietrznych, piechoty i marynarki ze Stanów Zjednoczonych, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Szwecji.

W ramach ćwiczeń, żołnierze będą szkoleni w prowadzeniu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej kluczowych terenów. Szkolenie obejmowało będzie wykonywanie lotów i ćwiczeń w wirtualnej rzeczywistości. Lotnisko w Szymanach będzie jedną z wielu lokalizacji, w których równolegle prowadzone będą ćwiczenia wojskowe, m.in. na terenie Polski i innych europejskich państw.

Planowane ćwiczenia wojskowe nie wpłyną na obsługę lotów pasażerskich oraz ruchu General Aviation w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Dodaj komentarz