Terytorialsi wybudowali szpital polowy w Bydgoszczy

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wybudowali w Bydgoszczy szpital polowy. Jest to związane z przygotowaniami 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy na ewentualne zwiększenie liczby chorych na COVID-19.

Przed wejściem do szpitala wystawione są dwa namioty, które służą do przeprowadzenia tzw. „triażu”. Jest to procedura segregacji pacjentów z uwagi na ich stan zdrowia.

Szpital polowy będzie również pełnił dodatkową funkcję, a mianowicie  będzie dodatkowym miejscem kwarantanny na ewentualny wypadek zwiększonego napływu chorych do szpitala wojskowego. Terytorialsów z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają w działaniach podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

Źródło: bydgoszcz24.pl