Prawie dwa tysiące kandydatów na studia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Od poniedziałku kandydaci na studia wojskowe zdają egzaminy ww wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych.

O jedno miejsce walczy 5 kandydatów. Część z nich forsuje progi Akademii nie pierwszy raz, a marzenie o studiowaniu w AWL motywuje ich do poprawy wyników matury i doskonalenia swojej kondycji fizycznej. Kandydaci są mocno zdeterminowani, a swoje przygotowanie prezentują podczas egzaminów sprawności fizycznej i rozmów kwalifikacyjnych.

Z kandydatami spotkał się również Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, życzył im powodzenia oraz uzyskania jak najlepszych wyników, które pozwolą spełnić ich cel jakim jest bycie podchorążym Akademii Liderów.

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, rekrutacja odbywa się z zachowaniem szczególnych zasad reżimu sanitarnego: pomiar temperatury, czy bezpieczne odstępy. Zmianie uległ również sprawdzian sprawności fizycznej, który wyjątkowo w tym roku składa się z dwóch konkurencji:

dla mężczyzn:
– podciąganie na drążku,
– bieg wahadłowy 10×10.

dla kobiet:
– zwis na ugiętych ramionach na czas,
– bieg zygzakiem – koperta.

W roku akademickim 2020/2021 pięcioletnią naukę rozpocznie 365 podchorążych na kierunkach: Dowodzenie, Inżynieria Bezpieczeństwa oraz Logistyka. Ten ostatni cieszy się w tym roku największym zainteresowaniem, ponieważ na jedno miejsce przypada aż 10 kandydatów.
Egzaminy potrwają do piątku, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej AWL do 28 sierpnia.