34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej obchodził swoje święto

fot.: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu obchodził dzisiaj, czyli 16 października swoje święto. Uroczystości rozpoczęły się w Bytomskim Centrum Kultury od uroczystej akademii.

W wydarzeniu udział brała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska Duraj, która na ręce dowódcy jednostki – ppłk Grzegorza Gduli złożyła serdeczne gratulacje. Obchody były okazją do wręczenia odznaczeń żołnierzom jednostki, ale również wyróżnień dla osób cywilnych.

Dotychczasowa współpraca miasta Piekary Śląskie z 34 Dywizjonem Rakietowym pokazuje, że Wasza Jednostka jest doskonałym partnerem do plenerowych imprez z udziałem mieszkańców, do godnej oprawy uroczystości państwowych, ale także do zaangażowania w sprawy społeczne oraz wspomagania innych służb w sytuacjach kryzysowych. Za to wszystko wyrażam serdeczne podziękowania. W imieniu własnym oraz mieszkańców Piekar Śląskich chciałabym życzyć, by doroczne Święto było dla Pana i dla Żołnierzy Dywizjonu okazją do wytchnienia, relaksu, zacieśnienia koleżeńskich więzi. Obyście z nowymi siłami i żołnierską werwą mogli powrócić do codziennych obowiązków i kolejnych wyzwań, nie tracąc nigdy optymizmu – mówiła w trakcie uroczystości Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dowódca garnizonu ppłk Grzegorz Gdula zaprosił zebranych na żołnierską grochówkę do Klubu Wojskowego w Bytomiu.

Bytomska jednostka wojskowa, w tym roku obchodziła 9. rocznicę powstania.

źródło: UM Piekary Śląskie, Wojciech Maćkowski

Dodaj komentarz