Weźmy udział w akcji Paczka dla Bohatera

Paczka dla Bohatera to niezwykła szczecińska inicjatywa, która swoim zasięgiem wykroczyła już dawno nie tylko poza teren regionu, ale nawet przekroczyła granice naszego kraju. A zaczęło się bardzo skromnie od 36 paczek przygotowanych własnym sumptem dla żyjących w trudnych warunkach lokalnych weteranów poznanych przez inicjatora akcji Tomasza Sawickiego, prezesa Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, podczas organizowanych przez niego rekonstrukcji wydarzeń historycznych.         

Dzisiaj, po 10 latach to już nie tylko świąteczna paczka, ale również ferie czy wakacje dla Bohatera, a nawet całoroczna pomoc dla weteranów II wojny światowej, działaczy ruchu oporu, więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i sowieckich łagrów czy działaczy opozycyjnych z czasów PRL-u i represjonowanych przez komunistyczne polskie władze. Liczba wolontariuszy, darczyńców i instytucji zaangażowanych w zbiórki środków oraz pomoc potrzebującym z roku na rok rośnie, a akcja dociera nawet do polskich weteranów osiedlonych m.in. w Londynie czy Glasgow. Wszystkich podopiecznych jest już łącznie ponad dwa tysiące.           

Jak donosi portal gs24.pl rusza właśnie kolejna edycja wielkanocnej Paczki dla Bohatera i każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę aby wesprzeć weteranów, i to nie tylko materialnie. Ci często żyjący w trudnych warunkach, schorowani, samotni ludzie jeszcze bardziej od pomocy materialnej potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach życiowych lub po prostu … ludzkiego kontaktu i zainteresowania. W związku z tym organizatorzy zbiórki zaapelowali również o dołączanie kartek świątecznych z życzeniami, szczególnie wykonanych własnoręcznie przez dzieci.             

Do 20 marca będzie trwała zbiórka artykułów do wielkanocnych paczek. W grę wchodzą produkty spożywcze z długim terminem ważności, takie jak przetwory warzywne i owocowe, konserwy rybne i mięsne, kasze i makarony, bakalie i słodycze, soki i syropy, herbata i kawa, ryż i płatki, gotowe posiłki czy też wzmacniające witaminy i minerały oraz środki czystości i artykuły higieniczno-kosmetyczne. Mile widziane są również pościel, koce i ręczniki. W Szczecinie punkt zbiórki produktów dla naszych bohaterów znajduje się w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego przy Sambora 4. Możliwy też jest kontakt z organizatorem akcji, mailowo: tomek.saw@interia.pl lub telefonicznie: 508 182 185.   

       
Więcej o akcji na stronie:      https://m.facebook.com/pg/paczkadlabohatera/posts/?ref=page_internal&mt_nav=0

Opracowanie BC 


Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz