Walentynkowe alarmy bombowe w bydgoskich galeriach handlowych

Jak podaje naklo24.pl, 14 lutego w bydgoskich centrach handlowych ogłoszono alarmy bombowe:

Walentynki nie dla wszystkich okazały się być dobrym dniem na zrobienie zakupów w galerii czy wyjście do kina. Bowiem w ten dzień ogłoszone zostały w nich alarmy bombowe.

Wczoraj (14.02.2020) w bydgoskich galeriach handlowych (CH Rondo, Galerii Pomorskiej, Zielonych Arkadach, Focus Mall, Outlet Center) zostały ogłoszone alarmy bombowe. Z otrzymanych wiadomości wynikało, że na terenie tych galerii znajdują się bomby. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji budynków. W kinach odwołano seanse. Na miejscu pracowali także pirotechnicy.

Na szczęście, alarmy okazały się fałszywe. Policja będzie prowadzić działania mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tych fałszywych alarmów. Autorowi tych zgłoszeń, w które zostały zaangażowane wszystkie służby ratunkowe (policja, straż pożarna, pogotowie) grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Podejrzany wydaje się fakt, że podobne incydenty miały miejsce także w innych miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Lublinie, Toruniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. Czyżby obce służby urządziły sobie w Polsce poligon? A może ma to związek z protestem przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej?

Get involved!

Comments

No comments yet