W Toruniu od 18 stycznia siedem tramwajów będzie nosiło imiona wybitnych twórców toruńskiej niepodległości.

Toruński Miejski Zakład Komunikacji włącza się w obchody 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski.

Imionami torunian zaangażowanych w sprawy polskie w czasie zaboru pruskiego i przejmowanie Torunia z rąk niemieckich w 1920 roku będzie nazwanych siedem tramwajów typu SWING. I tak od 18 stycznia po Toruniu będą kursowały tramwaje:

  • gen. Józef Haller
  • płk Stanisław Skrzyński
  • Helena Piskorska
  • Otton Steinborn
  • Stefan Łaszewski
  • Władysław Szuman
  • Helena Steinbornowa

To nie wszystko. Przed koncertem muzyki ostatniego stulecia, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w hali Arena Toruń, będzie można zapoznać się z historią toruńskiej komunikacji miejskiej, a także z zadaniami, które Miejski Zakład Komunikacji realizuje obecnie.

Na tych, którzy przyjdą w niedzielę do hali Arena Toruń, czeka moc atrakcji. Główną jest oczywiście koncert, podczas którego zabrzmią przygotowane specjalnie na tę okazję największe przeboje ostatniego stulecia w symfonicznych aranżacjach. Z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wystąpią znani wokaliści: Piotr Cugowski, Michał Szpak, Katarzyna Wilk, Martyna Pawłowska i Kamil Czeszel oraz zespół Sanacja. W programie przeboje Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Czesława Niemena, Stana Borysa, Maryli Rodowicz, Grzegorza Ciechowskiego oraz zespołów Perfect, Dżem, Bajm i Maanam. Przed koncertem, w godzinach 16:00-18:00, na terenie obiektu dostępne będą specjalne strefy niepodległościowe dla całych rodzin, podczas których prowadzone będą działania edukacyjno-animacyjne o tematyce niepodległościowej. Znajdzie się tam również stoisko Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – obowiązują karty wstępu, które były dostępne od 8 stycznia 2020 r. w kasie CKK Jordanki oraz w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Pełny program obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do Macierzy jest tutaj

Źródło: Urząd Miasta Toruń

Foto: Małgorzata Litwin

Dodaj komentarz