W Świnoujściu „ 'pseudoekologiczny’ ruch, który niby walczy o ochronę zieleni, a w istocie komplikuje tylko wszystkim życie”

Apel Karsiborzanina do organizacji ekologicznych. „Nie mieszajcie się w budowę drogi, nie blokujcie jej …”.
Mieszkańcy wyspy Karsibór od lat walczyli o przebudowę głównej ulicy 1 Maja. Bezpieczeństwo ruchu jest zagrożone  przez korzenie przydrożnych drzew wrastające w nawierzchnię, brak poboczy, chodników i odpowiedniego oświetlenia oraz szerokość pasa jezdni, która uniemożliwia wymijanie się nawet aut osobowych. 

Niepokój mieszkańca jest uzasadniony, ponieważ wyspa objęta jest dyrektywą Natura 2000, co było przyczyną przedłużania formalności w związku z projektem modernizacji drogi. Podstawą rozpoczęcia działań było zdobycie pozytywnej decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska po spełnieniu wielu restrykcyjnych warunków. W projekcie przygotowywanym przez wiele lat przyjęto rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo ruchu przy jak najmniejszej ingerencji w drzewostan. Projekt został dostosowany do wartościowych gatunków rosnących tam drzew. Aleja dębowa pozostanie dalej symbolem wyspy. 


Na podstawie swinoujscie.naszemiasto.pl
Obraz pasja1000 z pixabay.com

Dodaj komentarz