W Słubicach marsz równości LGBT. Uczestnicy nieśli prowokacyjnie wizerunek Matki Boskiej z … tęczową aureolą

Na czele pochodu zwolennik LGBT z profanującym wyznawane przez Polaków wartości, wizerunkiem Matki Boskiej z … tęczową aureolą. Uczestnicy przemarszu wygwizdali kontrdemonstrację modlących się Polaków.              

5 września lubuskie pogranicze było świadkiem starcia dwóch światów. Dwie manifestacje, które podzieliły lokalnych mieszkańców. Z jednej strony polsko-niemiecki marsz ,,Miłość bez granic”, którego uczestnicy ruszyli ze Słubic do Frankfurtu nas Odrą aby jak podaje portal gorzow.tvp.pl: „zwrócić uwagę na nierówne – ich zdaniem – traktowanie lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans płciowych, inter płciowych oraz takich, które nie są pewne, czy są kobietami, czy mężczyznami”. Z drugiej strony manifestacja zorganizowana przez grupę osób z ruchu społecznego „Służba Życiu i Rodzinie”, które na trasie marszu równości, przy moście graniczym w Słubicach modliły się nie tylko o polskie wartości chrześcijańskie i polską rodzinę, ale również za uczestników marszu równości.                 

O skali poparcia przygranicznych mieszkańców dla obu demonstracji, jak i utożsamiania się z uznawanymi przez ich zwolenników wartościami może świadczyć liczba osób biorąca udział w wydarzeniach. Jak informuje portal gorzow.tvp.pl łącznie było to ok. 1000 osób, z czego liczba uczestników marszu równości, w którym zresztą wzięli udział w większości Niemcy, na początku liczyła tylko ok. 230 osób.

Co ciekawe, mimo, że środowiska LGBT nawołują do tolerancji i szacunku do każdego bez względu na światopogląd oraz zarzucają innym szykanowanie, dyskryminowanie i prześladowanie, to uczestnicy marszu nie powstrzymali się jednak przed próbą zagłuszenia modlących się i śpiewających „Ave Maria” uczestników kontrdemonstracji głośnymi gwizdami.             

W obliczu tych faktów trudno nie zgodzić się więc ze stanowiskiem portalu wpolityce.pl, że:              
,,Po raz kolejny środowisko LGBT pokazuje, że samo rzekomo walcząc o szacunek, nie szanuje uczuć religijnych wielu Polaków”.               

Internauci zwracają uwagę na to, że winę za te coraz bardziej śmiałe poczynania ponosi brak praworządności w kraju:                

,,No i co? Czy jest w Polsce prawo? Kiedy w końcu odpowiedni ludzie zaczną słuchać i czytać głos narodu. Kiedy wreszcie ta reforma sądownictwa? Kiedy zaczną stosować prawo wobec tych którzy je łamią i dodatkowo grają na nosie władzy i porządnym ludziom którzy tylko chcą spokojnie żyć? Nie zapomnijmy że to tylko rozzuchwala”.    

   
,,Praworządność na to pozwala? Przecież obrażają Polaków, kto im na to pozwala? Bezkarność generuje tą zarazę…”.        

,,Kolejny pokaz dobrego smaku, kultury i poszanowania uczuć innych ludzi”.         

,,Te antypolskie profanacje-prowokacje dzieją się za cichym przyzwoleniem władz centralnych, w tym kościoła. Gdyby chodziło o obraz ważny dla żydów czy muzułmanów zaraz posypałyby się piękne kary”.           

Opracowanie BC  

Na podstawie gorzow.tvp.pl,  wpolityce.plhttps://gorzow.tvp.pl/49731402/obroncy-polski-i-rodzin-modlili-sie-za-uczestnikow-marszu-milosc-bez-granic

https://wpolityce.pl/polityka/516336-profanacja-na-polsko-niemieckim-marszu-lgbt-w-slubicach

Obraz arembowski z Pixabay

Dodaj komentarz