W obu stolicach regionu lubuskiego w sobotę odbyły się manifestacje Marsz Wolności

W Gorzowie liczba protestujących przeciwko absurdalnym ograniczeniom wolności obywatelskiej i niebezpiecznemu reżimowi społecznemu przerosła oczekiwania organizatorów. Policja mimo informacji o egzekwowaniu przepisów wobec osób bez maseczek (prawie wszyscy zgromadzeni przeciwnicy koronawirusowych restrykcji ich nie mieli), do akcji jednak nie wkroczyła. W Zielonej Górze niektórzy manifestanci na znak protestu w ażurowych biało-czerwonych maseczkach. Wydarzeniom towarzyszyły nieśmiałe kontrdemonstracje skutecznie zastraszonych obywateli.                  

Jak donosi portal gazetalubuska.pl w Gorzowie protestowało w obronie wolności ok. 200 osób, w tym również z Międzyrzecza, Balinka czy Słubic. Protestujący chcieli w ten sposób nie tylko dać wszystkim do zrozumienia, że decyzje rządu o ograniczaniu swobód obywatelskich są niezgodne z polskim prawem, ale również, że paradoksalnie nie zabezpieczają ludzi przed zakażeniem koronawirusem. Najwyraźniej więc służą innym celom!              

W Zielonej Górze padają w stronę reportera Gazety Lubuskiej mocne logiczne argumenty przeciwko istnieniu pandemii:      
,,(…)gdyby była pandemia to trupy leżałyby na ulicach. Widzi pan tu trupy? Czemu ich nie ma? Gdzie są karawany wywożone do spalarni? 

Protestujący podnoszą też sprawę maseczek, które jak słusznie stwierdził pewien były minister zdrowia przed wirusem nas nie chronią, a ich zdaniem efektem ich nadużywania będą już w niedalekiej przyszłości poważne przewlekłe schorzenia ogólnoustrojowe oraz zapowiadanych przymusowych szczepień, za którymi stoją wielkie korporacje. Nie tylko powołują się na ich poważne skutki uboczne, włącznie ze śmiertelnymi, ale również słusznie podważają możliwość stworzenia szczepionki na mutującego w błyskawicznym tempie wirusa.              

W tle manifestacji jak czytamy w portalu gazetalubuska.pl wybrzmiewały słowa nawiązujące do uległości społeczeństwa niemieckiego w III Rzeszy, którego bierna postawa przyczyniła się do eskalacji ideologii nazizmu. Jasno z nich wynika, że nie ma na co czekać:                

,,Teraz jest czas, aby się temu wszystkiemu sprzeciwić. Teraz jest czas żeby działać”.          

Patrząc na skalę tego niepojętego zamachu na wolność, którego jesteśmy świadkami i poddania się bez sprzeciwu godzącym w człowieka restrykcjom, jakże trafne wydaje się podsumowanie współczesnego polskiego społeczeństwa przez internautę (Emeryt):        

 ,,Wiedziałem, że wielu ludzi jest głupich, ale żeby prawie wszyscy to jakiś absurd”.     

 
Opracowanie BC Źródło:       https://gazetalubuska.pl/w-gorzowie-zgromadzili-sie-przeciwnicy-noszenia-maseczek-na-marsz-wolnosci-przyszlo-mnostwo-osob/ar/c1-15227250
https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-na-deptaku-odbyl-sie-protest-przeciw-obostrzeniom-sprzeciwiaja-sie-m-in-obowiazkowi-noszenia-maseczek/ar/c1-15227038

Obraz Engin Akyurt z Pixabay

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz