W Kowańczu jedną nogą w świecie bez epidemii

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Kowańczu z gminy Karlino całą duszą są już w optymistycznej przyszłości. Czas teraźniejszy nie jest dobry na działanie, ale doskonale nadaje się na planowanie. Panie nie tylko, że zaplanowały z myślą o mieszkańcach i swojej małej ojczyźnie aż trzy nowe projekty, ale zdobyły też na nie dofinansowanie.              

Jak powiedziała Barbara Anklewicz z Koła Gospodyń Wiejskich w Kowańczu: „W Kowańczu chcemy stworzyć Lapidarium. Drugą inicjatywą jest postawienie wiaty biesiadnej niedaleko boiska tartanowego, a trzecią spotkanie „Kowańcz na Ludowo Wielokulturowo”, na które chcemy zaprosić koła gospodyń wiejskich z ościennych gmin. Impreza zachowawczo zaplanowana jest na marzec przyszłego roku. Będzie można zobaczyć m.in. elementy strojów ludowych z całej Polski”.             

Po dotację na realizację pomysłów Koło wystąpiło w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekty „Lapidarium – Ocalić Od Zapomnienia” i „Wiata Biesiadna Nad Małą Wodą” zostaną dofinansowane po 16,3 tys. zł każdy, a „Kowańcz na Ludowo Wielokulturowo” kwotą 10 tys. zł.               

Mimo, że Koło Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” działa dopiero od grudnia 2018 roku, nie tylko zajmuje się rękodziełem, śpiewem, gotowaniem i kultywowaniem tradycji, ale jest też inicjatorem wielu lokalnych przedsięwzięć. Jak same o sobie mówią:                

„Naszą chlubą jest napisanie projektu Spełnić Marzenie Dzieci – Plac Zabaw w Kowańczu, gdzie wspólnie panie z koła i mieszkańcy Kowańcza wykonaliśmy w sposób profesjonalny plac zabaw dla dzieci, na którym jest mnóstwo atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Oczywiście nie spoczywamy na laurach… Jesteśmy gotowe na nowe wyzwania, jesteśmy otwarte na współpracę z samorządem lokalnym”.                

Na podstawie gk24.pl,  gs24.pl
https://gk24.pl/dotacja-dla-trzech-projektow-z-kowancza-w-gminie-karlino/ar/c1-14923538

https://gs24.pl/p/kandydat/kgw-w-kowanczu-sikoreczki%2C868609/

Oprac. BC

fot. ogrodoneo.pl

Dodaj komentarz