W Kędzierzynie-Koźlu młodzi i seniorzy działają razem

fot.: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Poniżej prezentujemy godny naśladowania przykład. Wszelkie formy integracji społecznej powodują to, że środowiska nie są anonimowe. Co więcej, strony biorące udział w projektach integracyjnych uczą się od siebie na wzajem.

Miejski Ośrodek Kultury połączy pokolenia. Młodzież i seniorzy z Kędzierzyna-Koźla udowodnią, że pomimo dużej różnicy wieku można wiele się nauczyć od siebie nawzajem. Już we wrześniu wystartują wyjątkowe warsztaty budujące więzi międzygeneracyjne.

Placówka rozpoczyna realizację projektu pn. „Junior-senior – cykl twórczych działań międzypokoleniowych”. Zakłada on zorganizowanie serii spotkań w Domu Kultury „Koźle” i Domu Kultury „Chemik”. Seniorzy poprowadzą zajęcia dla dzieci z robótek ręcznych, szydełkowania, florystyki, literatury i gotowania. Młodzi natomiast zaproponują warsztaty z wokalu i emisji głosu, animacji filmowej, mody i fotografii.

Projekt potrwa od września do grudnia 2020 r. MOK uzyskał na jego realizację 30 tys. zł dofinansowania z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji na: http://www.mok.kedzierzyn-kozle.com.pl/

źródło: UM Kędzierzyn – Koźle

Dodaj komentarz