W Jasionce powstanie Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz. 6 chętnych do budowy

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce. Każda z tych ofert była za wysoka. Powtórki przetargu jednak nie będzie. Marszałek dołożył 4 mln zł.

– Zarząd podjął już w tej sprawie decyzję – mówi Tomasz Leyko, rzecznik marszałka województwa. – Pozostały już tylko formalności związane z finalizacją zamówienia publicznego. Najkorzystniejszą ofertę złożył Warbud – 49,4 mln zł.

Przypomnijmy. Planowany termin uruchomienia „Łukasiewicza” w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego G2A Arena w Jasionce to druga połowa 2022 r.

Obiekt będzie miał 4 kondygnacje (3 nadziemne i 1 podziemna) i ponad 3 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. Będzie placówką nie tylko dla Rzeszowa, ale całego województwa.

Budynek ma być energooszczędny. Wykorzystane zostaną w nim odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, gruntowy wymiennik ciepła, a także oświetlenie LED.

Centrum ma wyróżniać przede wszystkim wątek lotniczy. Oprócz części ekspozycyjnej, znajdzie się tu zespół laboratoriów i pracowni edukacyjnych.

AUTOR:Beata Terczyńska

naszemiasto.pl Rzeszów

Rzeszów - NaszeMiasto.pl

Dodaj komentarz