W Gorzowie mają sposób na mieszkańców niepłacących za media w lokalach komunalnych

Niepłacący czynszów lokatorzy, to zmora nie tylko prywatnych właścicieli mieszkań na wynajem, ale również miast. Jak donosi portal gorzow.tvp.pl w jednym z budynków zarządzanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie zadłużenie najemców zalegających z rachunkami za prąd wynosi już z odsetkami za zwłokę ponad 600 tys. zł. O tym jak długo trwa ten stan może świadczyć fakt, że same tylko odsetki przekroczyły kwotę 235 tys. zł.             


Aby zapobiec spodziewanemu w najbliższym czasie przyrostowi długu, najemcy najpierw będą płacić, a potem dopiero używać. Jak czytamy w portalu gorzow.tvp.pl w lokalach budynku zamontowano przedpłatowe liczniki prądu i wody. Od marca tego roku aby móc korzystać z dobrodziejstw cywilizacji, użytkownicy tych lokali komunalnych będą musieli doładowywać licznik prądu w miarę potrzeb kartą, którą będzie można załadować wnosząc opłatę w siedzibie zarządzającego nieruchomością oraz wykupić specjalny kod na zużycie wody.  

To nie jedyny budynek w mieście, w którym pojawią się takie rozwiązania. W ramach polityki Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej zmniejszania długów mieszkańców jak i wyrobienia w nich nawyku regularnego opłacania rachunków, w najbliższym czasie nowy system opłat zostanie wdrożony w innych lokalizacjach występowania na dużą skalę tego mocno niepożądanego przez miasto zjawiska. Najemcy niekoniecznie są zmianami zachwyceni, oprócz tego, że trzeba będzie teraz po prostu płacić, czeka ich kontakt z nowinkami technicznymi.              

Opracowanie BC 
Źródło:     

Get involved!

Comments

No comments yet