W Elblągu wandale niszczą stacje naprawy rowerów i nie tylko

Od dłuższego czasu na niektórych miejscach odpoczynku stworzonych dla rowerzystów można skorzystać także ze stacji naprawczych dla naszych jednośladów.

Te przydane urządzenia umożliwiają w razie potrzeby wykonanie najpotrzebniejszych napraw, od regulacji do wymiany opon. W Elblągu na trasie Green Velo są trzy takie stacje, tj. przy ul. Stawidłowej, przy ul. Kościuszki oraz w Bażantarni.

Niestety w ostatnim czasie wszystkie stacje padły łupem wandali, którzy obcinają niektóre elementy wyposażenia. Już po raz czwarty niszczą nie tylko wspólne mienie, ale i uniemożliwiają rowerzystom przeprowadzenie koniecznych napraw.

Wandale zniszczyli także do tej pory: elementy oznakowania nowych szlaków miejskich, ławkę solarną mającą służyć do ładowania telefonów (na Bulwarze Zygmunta Augusta), dwa automaty do wydawania karmy dla ptaków w Parku Traugutta.

Wszystkie zniszczenia zostały naprawione lub uzupełnione. Koszty napraw są niemałe, a pieniądze wydane na ich usunięcie można przeznaczyć na inne cele, służące mieszkańcom i turystom.

Elblążanie, urząd miasta prosi Was o pomoc i reagowanie. Prosi, aby osoby będące świadkami dewastacji miejskiej infrastruktury zawiadamiały policję lub straż miejską.

Oprac. Es.

Get involved!

Comments

No comments yet