W Bartoszyckim Domu Kultury można oglądać wystawę pt. „Drogi do wolności”

Kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego zbiegła się z wystawą „Drogi do wolności”, którą od piątku 13 grudnia można oglądać w Bartoszyckim Domu Kultury.

Wystawa obrazuje zrywy Polaków w czasach komunistycznych. Na plakatach, zdjęciach i w krajowych oraz zagranicznych artykułach prasowych przedstawione są wydarzenia z czerwca 1956 r. (protesty w Poznaniu), marca 1956 r. (strajk studentów), czy grudnia 1970 r. (protesty robotników, głównie na Wybrzeżu).

— To już 17 taka wystawa w województwie warmińsko-mazurskim. Wędruje ona po szkołach i domach kultury. Przy okazji wystawy organizowane są spotkania z młodzieżą, bo to głównie z myślą o niej to wszystko zostało przygotowane. My te wydarzenia znamy ze swojego życia — powiedział Witold Darski, przewodniczący Oddziału Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”.

Wystawa w Bartoszycach została zapoczątkowana w symbolicznej dla walki z komunizmem dacie — 13 grudnia, czyli w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

— Nie może być przerwy w edukacji historycznej młodzieży. Proszę zapytać ją, co wie o stanie wojennym, o budowaniu demokracji w latach 90. Okaże się, że niewiele. Po to między innymi jest ta wystawa — powiedział Witold Darski.

Wystawę w Bartoszyckim Domu Kultury można oglądać do świąt.

Źródło: bartoszyce.wm.pl

Get involved!

Comments

No comments yet