Ukradziono i zniszczono figurkę Dzieciątka Jezus z miejskiej szopki w Lwówku Śląskim

Figurka została skradziona z szopki nocy z 24 na 25 grudnia i zniszczona, a co z niej pozostało widać na przedstawionej fotografii.

Czyn został zakwalifikowany jako kradzież i zniszczenie mienia publicznego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim w związku ze złożeniem zawiadomienia przez Dyrektora Lwóweckiego Ośrodka Kultury.

Materiał zarejestrowany przez monitoring miejski z został przeanalizowany, zabezpieczony i przekazany przez Straż Miejską Policji w celu identyfikacji osób oraz przeprowadzenia dalszych czynności mających wykryć sprawców.

Urząd zapewnia, że monitoring miejski w czasie tego zdarzenia w tym miejscu, jak i w innych punktach miasta, gdzie znajdują się kamery był sprawny. Policja wielokrotnie w celu ustalenia sprawców przestępstw czy wykroczeń korzystała i korzysta z powodzeniem z zapisów zarejestrowanych zdarzeń.

W poniedziałek 28 grudnia 2020 r., dzięki jednemu z mieszkańców, udało się odzyskać szczątki figurki. To kolejny dowód rzeczowy w sprawie, który został przekazany Policji. To również dowód na totalny brak zdrowego rozsądku oraz poszanowania dla tradycji i symboli, które mogą stanowić niewymierną wartość duchową dla wielu osób.

Trudno logicznie wyjaśnić kto i dlaczego ukradł i zniszczył figurkę z szopki. Być może jednym z motywów była chęć „głośnego zaistnienia w mediach”, o czym poinformowała straż miejską osoba będąca bezpośrednim świadkiem tego czynu. Ten wątek sprawdza Policja.

Wszystkich mogących wnieść coś do sprawy prosi się o kontakt z Policją lub Strażą Miejską.

Numery telefonów pod, które można przekazywać informacje:

756477873,  794459600 – Straż Miejska w Lwówku Śląskim

112,  997,  47 873 52 00 – Policja