Tym razem Skoczów walczy o maszt z biało – czerwoną!

graf: Urząd Gminy w Skoczowie

Na stronach Urzędu Gminy w Skoczowie pojawiło się wezwanie do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego..

By Skoczów stał się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia trzeba zebrać 500 głosów poparcia online, dlatego prośba jest skierowana do mieszkańców całej gminy, by pomogli osiągnąć cel.

Link do oddania głosu poparcia znajduje się na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl

By oddać głos należy wypełnić krótką ankietę. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

W gminie Skoczów maszt stanie w Kiczycach przy pomniku Żołnierzy Wyklętych u zbiegu ul. Długiej i Partyzantów.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące projektu „Pod biało-czerwoną” znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Aktualnie trwają prace nad utworzeniem interaktywnej mapy, za pomocą której będą mogli Państwo na bieżąco sprawdzać liczbę głosów poparcia oddanych na Państwa gminę.

W gminach, które na dzień 11 listopada 2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Działajmy wspólnie pod biało-czerwoną flagą! 

źródło: Urząd Gminy w Skoczowie / jwatorek

Dodaj komentarz