Tegoroczne „Mazury AirShow” odwołane

Znane jest już oficjalne stanowisko organizatorów w sprawie organizacji Mazury AirShow 2020. Niestety, ale ta piękna i widowiskowa impreza musi w tym roku zostać odwołana ze względu na przepisy prawno-sanitarne.

Liczymy, że w przyszłym roku sytuacja wróci do normy i ta prawdziwie odlotowa impreza wróci do Giżycka. Decyzja organizatorów jest jak najbardziej zrozumiała.

Poniżej oświadczenie Prezesa AKJ Stanisława Tołwińskiego.

W 2020 roku … bez Mazury AirShow!!!

Niestety szczególne regulacje prawno-sanitarne  z powodu pandemii koronawirusa jak i mając na względzie bezpieczeństwo  zdrowotne naszych widzów, pilotów, wolontariuszy, przy  zapowiedzianym  braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii  Państwowe Inspekcji Sanitarno-Epdemiologicznej  dla „Mazury AirShow 2020” jako imprezy masowej, zmuszają  Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior  do jednoznacznego wypowiedzenia się .

W 2020 roku niestety nad  j. Niegocin  – w Giżycku, nie będzie pokazów lotniczych pod nazwą Mazury AirShow 2020. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dotychczas byli  aktywnie zaangażowani w przygotowania do MAS 2020 ale i wszystkim wspierającym  nasze zamierzenia .

Szczególne słowa uznania i podziękowania nalezą się Burmistrzowi Giżycka , Panu Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za zawsze konstruktywną współpracę  i gotowość do szczerej wymiany poglądów tak ważnych przed podjęciem trudnej  dla Zarządu AKJ decyzji.

A więc na 22-gą edycję mazurskich pokazów lotniczych będziemy musieli poczekać  do pierwszego sierpniowego weekendu w 2021 roku.

Jednak by kontynuować tradycję  lotniczych rajdów i  zlotów na Mazurach oraz  podtrzymywać serdeczną więź  z polskimi i zagranicznymi ekipami lotniczymi (tak ważną dla sukcesów mazurskich pokazów) , przygotowujemy XXII MIEDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR którego organizacje  rozważamy  alternatywnie w dniach 29.07-02.08.2020  lub w dniach 05-09.08.2020.

Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w czerwcu po konsultacji z organizacyjnymi partnerami i lokalnymi władzami samorządowymi.

Wszystkich miłośników  lotnictwa na Mazurach zapewnimy wiele możliwości kontaktu z załogami Zlotu i poznania ich samolotów. Natomiast uczestnikom Zlotu zapewnimy wiele ciekawych mazurskich atrakcji wg odrębnego programu.

Przepraszamy zawiedzionych odwołaniem  mazurskich pokazów  i  prosimy o życzliwą wyrozumiałość dla decyzji Zarządu AKJ.

Do zobaczenia podczas XXII MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR!!!

Stanisław Tołwiński

        Prezes AKJ

Dodaj komentarz