System iPrzedszkole – wdrożony w Suwałkach

We wszystkich suwalskich przedszkolach oraz żłobku miejskim został wprowadzony system iPrzedszkole.

Program wspiera pracę jednostek między innymi w zakresie rejestrowania obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w placówce, naliczania opłat za żywienie oraz za zajęcia dodatkowe. iPrzedszkole umożliwia też komunikację pomiędzy rodzicami i nauczycielami np. w zakresie zgłoszenia nieobecności dziecka. Rodzic może też podejrzeć, jakie posiłki w danym dniu spożywa jego dziecko.

– Zdecydowaliśmy się na wdrożenie oprogramowania iPrzedszkole po to by wprowadzić pełną automatyzację rejestracji pobytu suwalskich maluchów w przedszkolach i żłobkach oraz naliczania związanych z tym opłat. Aplikacja poprawi nie tylko funkcjonowanie naszych jednostek miejskich ale również ułatwi wiele kwestii dla rodziców, którzy na przykład nie będą musieli już podpisywać list obecności. Wszystko na temat pobytu dziecka w przedszkolu czy żłobku będą mogli podejrzeć za pomocą aplikacji w swoich telefonach

– informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

We wszystkich suwalskich przedszkolach oraz Żłobku Miejskim zainstalowano specjalne automaty, które za pomocą przypisanych do dzieci kart NFC weryfikują czas ich pobytu w placówce.

Każdy z rodziców został wyposażony w taką spersonalizowaną kartę oraz dane do indywidualnych kont, na które można logować się za pomocą telefonu komórkowego. Można tam znaleźć aktualne należności, jadłospis na dany dzień czy też wysłać informację do placówki.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz