Strażacy z OSP Starogród na Kujawach świętowali nowy nabytek

W sobotę 18 stycznia w Starogrodzie odbyła się uroczystość poświęcenia samochodu IVECO DAILY zakupionego dla OSP Starogród. Zakupiony za kwotę 117 000 zł zastąpił wysłużonego ponad 50-letniego Opla Blitz.

Druhowie przygotowywali się na tą chwilę od wielu miesięcy. Jeszcze w 2018 roku dokonali remontu zabytkowej remizy, nadając jej wnętrzu estetyki i funkcjonalności, wyremontowali  garaż by , mimo niewielkich rozmiarów stanowił przytulny dom dla nowego nabytku.

W sobotni wieczór poświęcenia samochodu dokonał ks. proboszcz Bartłomiej Sławiński. Po uroczystości w kościele równie uroczyste zebranie sprawozdawcze OSP Starogród w Starogrodzkim Gościńcu.

Wśród gości Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Chełmno, bryg. Janusz Pietrak – z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej,  Komendant Gminy Chełmno – kpt. Tomasz Guzek. Sołtys Starogrodu Krystyna Iwańska, strażacy i mieszkańcy Starogrodu. Druhny ze Starogrodu przygotowały na uroczystość poczęstunek, którego najważniejszym elementem był okazały tort w kształcie samochodu.

Samochód jest na wskroś nowoczesnym pojazdem dostosowanym do wyposażenia go w najnowocześniejsze systemy przewidziane dla pojazdów lekkich. Umożliwia dotarcie do trudnodostępnych części Starogrodu i okolic. Ma klimatyzację, a ze sprzętu agregat gaśniczy AWP 50/40 zbiornik o poj. ok. 300 l i wiele innych elementów sprzętu. Z pewnością posłuży strażakom w Starogrodzie przez wiele lat.

Źródło: chelmno.ug.gov.pl