,,Stop Segregacji Sanitarnej” – społeczne ruszenie

Coraz trudniej rządzącym roztaczać przed narodem wizję dobrodziejstw i uroków tzw. szczepień przeciwko covid. Okazuje się, że społeczeństwo w znakomitej większości otrząsnęło się już z koronawirusowego otępienia. Obserwując sytuację w krajach wzorcowo wyszczepionych coraz bardziej widać, że wypełnia się proroctwo tych ekspertów, którzy ostrzegali przed wprowadzeniem owych szczepień na masową skalę zamiast zawężenia ich jedynie do grup zwiększonego ryzyka, sugerujących, że może to odnieść odwrotny do zamierzonego efekt. I okazało się, jak przewidywali, że we wszystkich europejskich krajach z czołówki wyszczepiania swoich obywateli, zaraza szaleje jeszcze bardziej niż przed akcją szczepień.   

                
Czy uda się więc zatrzymać tę już mocno rozpędzoną covidową machinę? Wszystko zależy od nastrojów społecznych, a te są coraz mniej przychylne wprowadzanym przez polityków ograniczeniom, oraz oczywiście od tego jak stanowczo obywatele opowiedzą się za przywróceniem demokracji i swobód obywatelskich. Przez nasz kraj w najbliższym czasie przejdzie kolejna fala, tym razem nie epidemii, ale manifestacji społecznego niezadowolenia z kierunku polityki obranego przez rządzących. 5 września w Toruniu ponad tysiąc osób wzięło udział w ogólnopolskim marszu przeciwników ograniczania obywatelom wolności z powodu trochę innej niż zwykle wirusówki, przenoszenia szkół do sieci, oraz wywierania presji na niezaszczepionych, jak i zapędów rządzących do segregacji sanitarnej społeczeństwa.         

11 września kolejna odsłona protestów społecznych, tym razem na ulicach Poznania, a 15 września kulminacyjne spotkanie Polaków mających już dość nieefektywnego sanitarnego reżimu, w Warszawie pod Sejmem RP podczas obrad troszczących się o zdrowie i życie obywateli parlamentarzystów.             

 
Więcej o akcji protestacyjnej na konferencji prasowej przedstawicieli Konfederacji:          
https://youtu.be/xL7BJjCB9ok

Relacja z manifestacji ,,Stop Segregacji Sanitarnej” w Toruniu, na stronach:    https://youtu.be/NNCGKy6YrV8

Opracowanie BC 
Źródło:   https://dorzeczy.pl/zdrowie/198107/konfederacja-15-wrzesnia-manifestacja-przed-sejmem.html

Obraz geralt z Pixabay

Dodaj komentarz