Sezon wakacyjny dopiero się zaczął, a już na Warmii i Mazurach doszło do kilku utonięć. Służby apelują o rozsądek

Od początku wakacji na Warmii i Mazurach doszło do czterech utonięć. Służby, które najczęściej pojawiają się jako pierwsze na miejscu zdarzenia to strażacy.

Jak mówi st. kpt. Rafał Melnyk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy dysponują odpowiednim sprzętem i umiejętnościami. System jest taki, że wysyła się na miejsce zdarzenia jednostkę, która jest najbliżej.

W środę w olsztyńskim Gutkowie na jednej z plaż przeprowadzono ćwiczenia, a przyszłych instruktorów ratownictwa szkolił asp. Andrzej Bicki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęło 15 osób. Służby wodne apelują o rozsądek i trzeźwość, a także o korzystanie za strzeżonych kąpielisk, oraz nie wchodzenie do wody bez osób towarzyszących, które w razie niebezpieczeństwa będą mogły zawiadomić odpowiednie służby. Jeśli czujemy się na siłach, by rzucić się na ratunek, warto ze sobą zabrać kółko, materac, czy linę.