Zwiedzaj Młyny z przewodnikiem

Przypominamy, że Młyny Rothera są już otwarte dla zwiedzających. Zapraszamy mieszkańców i turystów na bezpłatne zwiedzanie tego XIX-wiecznego budynku wraz z przewodnikiem, który opowie o jego historii. Projekt ruszył 2 czerwca i potrwa do końca wakacji.

Spacery z przewodnikiem ruszyły 2 czerwca i potrwają przez całe wakacje. Docelowo budynek będzie mogło bezpłatnie zwiedzić ok. 5 tysięcy mieszkańców i turystów.

– Nagrywaliśmy tu już teledyski, nagrywaliśmy koncerty, będą też wydarzenia z udziałem publiczności – muzyczne i z zakresu sztuk wizualnych. Ale dziś cieszymy się z tego, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten obiekt. To będzie niepowtarzalne zwiedzanie, bo takich Młynów, jak już będzie pełna aranżacja i wyposażenie, w takim stanie jak są teraz, już nie będzie można zobaczyć – zachęca dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki.

Na zwiedzających czeka ekipa 9 przewodników, którzy przybliżą historię tego miejsca. Dla bezpieczeństwa do obiektu będą wpuszczane grupy maksymalnie 15-osobowe. Spacery będą się odbywały w środy, czwartki, soboty i niedziele co godzinę od 11:00 do 17:00 (ostatnie wejście o 16:00).  Na każdego gościa będzie czekał drobny upominek.

Na zwiedzanie można zapisać się online poprzez stronę www.mlynyrothera.pl/zwiedzanie/ lub telefonicznie – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 pod numerem: 538 921 477. Można też przyjść na miejsce zbiórki i skorzystać z wycieczki, jeśli zwolni się miejsce.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zwiedzaj-mlyny-z-przewodnikiem/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz