Zbliża się konferencja Pozitive Technologies

Już w najbliższy czwartek, 19 listopada, o godz. 9:00 wystartuje tegoroczna edycja konferencji Pozitive Technologies, organizowana przez Miasto Poznań i wspierana przez lokalnych liderów sektora IT. Swój udział potwierdziło dotychczas niemal 600 specjalistów z całej Polski. Przez cały dzień czekać będą na nich prelekcje ponad 40 ekspertów, ciekawe debaty oraz wirtualna strefa Expo ze stoiskami partnerów wydarzenia. Rejestracja wciąż trwa. Bezpłatne bilety i program dostępne są na: https://pozitive.tech/.  Konferencja odbędzie się pod hasłem „Miasto biznesu i technologii”.

Plakat: Zielony napis na niebieskim tle: "Pozitive Technolgies. 19.11.20, online". - grafika artykułu
W tym roku konferencja odbędzie się w całości online.

Program Pozitive Technologies 2020 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych specjalistów IT. Celem rady programowej i organizatorów konferencji było stworzenie merytorycznego wydarzenia, przyciągającego najlepszych rynkowych ekspertów, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami ze specjalistami rozwijającymi swoją karierę zawodową w obszarze nowych technologii. Konferencja zapewnia dostęp do aktualnych trendów i wiedzy, przekazywanej przez praktyków pracujących dla rynkowych liderów w kraju i za granicą. Wirtualny charakter wydarzenia pozwala na jeszcze szersze dotarcie do potencjalnych uczestników konferencji i promocję miasta Poznania jako atrakcyjnego ośrodka technologicznego, zapewniającego możliwości rozwoju zawodowego i biznesowego. 

4 ścieżki tematyczne, ponad 40 e-prelekcji 

– W tym roku uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w interaktywnych wykładach odbywających się równolegle w ramach 4 ścieżek tematycznych: GrunSec (Security), Jeżyce++ (Full Stack), PiątkOps (DevOps) i WilData (Big Data, AI, Machine Learning). Planując tegoroczną edycję konferencji  Pozitive Technologies chcieliśmy podkreślić ścisły związek miasta Poznania z nowymi technologiami. Właśnie dlatego nazwy poszczególnych ścieżek tematycznych inspirowane są nazwami poznańskich dzielnic – zapowiada Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania. 

Dodatkowo, na Scenie Głównej wydarzenia, zorganizowane zostaną m.in. 2 debaty z udziałem zaproszonych ekspertów – reprezentantów samorządu, środowiska biznesowego i pracowników akademickich. Poprowadzi je Wiktor Doktór, prezes Pro Progressio. 

W agendzie Pozitive Technologies 2020 znalazło się ponad 40 prezentacji i wykładów. Wygłoszą je znani w środowisku praktycy biznesu i eksperci technologiczni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andre Kovac – niezależny inżynier oprogramowania, trener technologii i ekspert w dziedzinie uczenia maszynowego oraz cieszący się dużą popularnością Sławomir Sobótka – właściciel Bottega IT Minds, zrzeszającej 60 ekspertów technicznych, posiadający 17-letnie doświadczenie w pracy w branży IT. Na scenie głównej wystąpi także Piotr Beńke, CTO w IBM na Polskę i kraje bałtyckie, odpowiedzialny za strategię w obszarze technologii i rozwój zespołów technicznych. Uczestnicy wezmą także udział w emisji specjalnego odcinka live autorskiego podcastu „Piątki po deployu”, przygotowanego przez Miłosza Kusiciela i Mateusza Anioła z Merixstudio. 

– Poznań to silny ośrodek technologiczny na mapie Polski. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy po raz kolejny zgromadzić najlepszych ekspertów i przyciągnąć do naszego miasta, w tym roku wirtualnie, programistów, testerów, DevOpsów i innych specjalistów nastawionych na rozwój kariery w sektorze nowych technologii – dodaje Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania. 

Dzięki możliwościom networkingu online uczestnicy będą mogli nawiązać relacje z przedstawicielami firm partnerskich i prelegentami wydarzenia. W Strefie Expo czekać będą wirtualne stoiska partnerów wydarzenia. Część z nich przygotowała dla uczestników konferencji atrakcyjne niespodzianki. 

Głównym organizatorem  Pozitive Technologies 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini Software Solutions Center, Allegro Tech, Egnyte, GSK Poznań Tech Hub, Sonalake, Sollers Consulting. Sponsorami są: BAE SYSTEMS, beyond.pl, F-Secure, GFT, merixstudio oraz Next IT. 

źródło: komunikat UM Poznań;

Kategorie

Dodaj komentarz