Zamiast parkingu – nowoczesne osiedle

Na liczącej ponad 5,5 ha działce w centrum miasta już wkrótce będą mogły powstać nowe mieszkania i biurowce. Międzynarodowe Targi Poznańskie sprzedały teren pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską. 

Wizualizacja przedstawiająca osiedle z lotu ptaka. Widać niskie budynki i dużo zieleni - grafika artykułu
Spółka, która kupiła działkę, dostanie również projekt osiedla, jakie mogłoby powstać na tym terenie/ wiz. MPU

Przetarg odbył się we wtorek, 15 września. Tagi ustaliły cenę wywoławczą na 114 mln zł, a zwycięzca przetargu – spółka BPI Real Estate Poland z siedzibą w Warszawie zaoferowała pół miliona zł więcej.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jaki we wrześniu 2019 roku przyjęli poznańscy radni, na terenie sprzedanej przez MTP działki mogą powstać budynki mieszkalne, liczące maksymalnie pięć kondygnacji. Dopuszczalna jest też nieco niższa zabudowa usługowa. Tylko w wyznaczonych strefach możliwe są wyższe budynki, ale i one mogą mieć najwyżej do 7 kondygnacji. W planie wyznaczono też drogi oraz ciągi pieszo-rowerowe.

Spółka, która kupiła działkę, dostanie również projekt osiedla, jakie mogłoby powstać na tym terenie. Koncepcję stworzyła na zlecenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pracownia CDF Architekci. Projekt zakłada przede wszystkim budynki mieszkalne i biurowce, proponuje również hotel przy ul. Grunwaldzkiej. 

BPI Real Estate to deweloper działający na rynku nieruchomości w Belgii, w Luksemburgu i w Polsce. W Poznaniu odpowiedzialny jest za osiedle Vilda Park –  inwestycję mieszkaniową nad Wartą, przy ul. Droga Dębińska.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/zamiast-parkingu-nowoczesne-osiedle,152912.html

Dodaj komentarz