Zakończył się remont przychodni przy ul. Kórnickiej

Przychodnia na Ratajach jest kolejnym, wyremontowanym przez ZKZL punktem na mapie Poznania. Dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Osiedle Młodych” udało się także położyć nową nawierzchnię na parkingu oraz wyremontować drogi dojazdowe do przychodni. 

Budynek przychodni i parking, na którym zaparkowano samochody. - grafika artykułu
Zakończył się remont przychodni przy ul. Kórnickiej, fot. ZKZL.

NZOZ przy ulicy Kórnickiej to ważne miejsce dla mieszkańców Rataj. Mieści się tutaj wiele poradni specjalistycznych leczących poznaniaków. Po tegorocznym remoncie budynek zyskał na jakości, a dzięki wymianie nawierzchni wokół budynku pacjenci będą mogli skorzystać z nowej drogi dojazdowej oraz parkingu przed wejściem do przychodni.

Prace remontowe prowadzone były od maja 2020 roku i miały zakończyć się pod koniec października. Dzięki dużemu zaangażowaniu głównego wykonawcy udało się skończyć prace 2 miesiące przed planowanym terminem. W budynku przychodni wymieniono częściowo instalację elektryczną oraz wykonano izolację zewnętrznych ścian piwnicznych. Wszystkie pomieszczenia piwniczne zostały także na nowo pomalowane. Dodatkowe prace wykonano poza budynkiem. Wymieniono ogrodzenie dookoła działki, na której mieści się NZOZ. Odnowione zostały również poręcze przed przychodnią służące w dużej mierze osobom z niepełnosprawnością.

Dzięki współpracy z Administracją Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedla Młodych udało się wykonać nową nawierzchnię pomiędzy ulicami Świętego Rocha i Kórnicką. Dodatkowo zmianie uległ parking sąsiadujący z  przychodnią. Wygospodarowano i wymalowano dwa miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami. 

Wartość prac wyniosła 2 miliony złotych.

Remont przychodni przy ulicy Kórnickiej to kolejna inwestycja ZKZL zakończona w 2020 roku. Spółka realizuje swoją strategię, która zakłada inwestycje nie tylko w nowe mieszkania, ale także remont starych kamienic i budynków użyteczności publicznej. Dzięki wzmożonym pracom Poznań staje się piękniejszy i bardziej dostępny dla jego mieszkańców. 

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/zakonczyl-sie-remont-przychodni-przy-ul-kornickiej,152651.html

Dodaj komentarz