Wszystkie autobusy z gwiazdą już we Wrocławiu

Zakończyły się trwające od kilku tygodni dostawy nowych autobusów dla Wrocławia. Jest to łącznie 60 pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2, które wymienią kilkunastoletnie autobusy wrocławskiego przewoźnika. Dzięki tej inwestycji znacząco polepszy się komfort podróżowania.

W ciągu dwóch lat wrocławska komunikacja miejska wzbogaciła się o 200 nowych autobusów. Tak znaczące inwestycje mają zachęcić nieprzekonanych do pozostawienia samochodów w domach i korzystania z MPK. Nowe autobusy to lepsza jakość wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy znają już autobusy marki Mercedes-Benz Citaro 2, ponieważ pojazdy tej marki jeżdżą już od dwóch lat po ulicach Wrocławia. Są one jednymi z najnowszych pojazdów na rynku.

Gwarantują bezpieczeństwo i wygodę zarówno pasażerom, jak i zatrudnianym przez nas kierowcom. Nowe nabytki są również przyjaźniejsze dla środowiska, ponieważ spełniają najsurowsze normy spalania EURO6.

Dzięki nowej dostawie aż 85% wrocławskich autobusów (MPK razem z podwykonawcami) ma już klimatyzację. Autobusy posiadają też m.in. monitoring, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu oraz porty USB do ładowania smartfonów.

Mercedesy Citaro posiadają również tzw. moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym mniejszą emisję dwutlenku węgla.

Za dostarczenie Mercedesów do wrocławskiego MPK odpowiada wyłoniona w przetargu firma EvoBus Polska wraz z Pekao Leasing.

Każdy może dziś dokładnie przyglądnąć się nowo zakupionym autobusom. Prezentujemy je od rana do godziny 17 w kilku wybranych punktach w całym Wrocławiu: przy Porcie Lotniczym, Hali Stulecia, Galerii Pilczyckiej, WTWK Partynice, placu Solnym i na ul. Oławskiej. Przy każdym znalazły się tablice z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Autobusy zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu wyniósł 122,5 mln zł.

Oprac. Es.

Get involved!

Comments

No comments yet