„Weekend dla Ziemi” w Palmiarni

Proekologiczne warsztaty, konkursy, quizy dla najmłodszych i specjalna edycja gry terenowej –  to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na całe rodziny podczas „Weekendu dla Ziemi’. Wydarzenie odbędzie się w Palmiarni Poznańskiej w najbliższy weekend (19-20 września) i poruszy zagadnienia związane z ochroną środowiska. 

W centralnej części zdjęcia - oczko wodne w Palmiarni Poznańskiej. Z lewej i prawej strony otacza je egzotyczna zieleń. - grafika artykułu
„Weekend dla Ziemi” w Palmiarni

„Weekend dla Ziemi” organizowany jest wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów, Uniwersytetem Artystycznym i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wszystkie w tematyce proekologicznej. 

– Problemy związane z ochroną środowiska narastają. To od nas i naszej wrażliwości zależy, jaki będzie stan naszego otoczenia za kilkadziesiąt lat. Palmiarnia wspólnie z partnerami ma ambicje, by wśród odwiedzających rozbudzić zainteresowanie ochroną przyrody, w tym selektywną zbiórką odpadów – mówi Joanna Wojciechowska z Palmiarni Poznańskiej. 

W Pawilonie III Zakład Zagospodarowania Odpadów zaprosi do wzięcia udziału w warsztatach i konkursach, dotyczących segregacji odpadów. Przez cały czas trwania akcji na stoisku będzie możliwość rozwiązywania quizów, konkursów, krzyżówek, kolorowanek związanych z prawidłowym postępowaniem z odpadami. Wiedza najlepiej przyswajana jest w formie zabawy tak samo przez dorosłych, jak i przez dzieci, dlatego do udziału zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek.

W sobotę otwarte zostaną dwie wystawy, które zwiedzać będzie można aż do 27 września. W Pawilonie IX eksponowana będzie wystawa pt. „Nie jem palmowego- chronię orangutany” z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ekspozycja jest częścią akcji wydziału, o tej samej nazwie, dotyczącą ograniczania spożycia produktów zawierających olej palmowy. Z kolei we współpracy z Pracownią Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego, studenci przygotowali plakaty dotyczące problemu nadmiaru odpadów. Wystawę prac zwiedzać można w Pawilonie IV. W ten weekend dostępna będzie także specjalna edycja gry terenowej z „Odkrywcą-Zdobywcą”, połączona z wystawą proekologiczną.

Wstęp w cenie biletu do Palmiarni: 12 zł – normalny, 8 zł – ulgowy. 

W Palmiarni Poznańskiej jednocześnie przebywać może 150 osób. Organizatorzy przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujących na terenie obiektu. 

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/weekend-dla-ziemi-w-palmiarni,153065.html

Dodaj komentarz