We wrześniu ruszą zajęcia w nowej sali gimnastycznej na Głuszynie

Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na poznańskiej Głuszynie będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. Do tej pory, ze względu na naukę zdalną wprowadzoną z powodu zagrożenia epidemicznego, nie mieli jeszcze szansy nacieszyć się nowym obiektem, który był już gotowy wiosną.

Nowa sala gimnastyczna na Głuszynie czeka na pierwszych użytkowników. - grafika artykułu
Nowa sala gimnastyczna na Głuszynie czeka na pierwszych użytkowników.

W  piątek, 28 sierpnia salę wizytował Mariusz Wiśniewski, zastępcą prezydenta Poznania oraz Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Ta nowoczesna sala gimnastyczna to kolejny obiekt sportowy dla dzieci i młodzieży, który powstał w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że już niedługo będzie on służyć nie tylko szkole, ale również środowisku lokalnemu. Dziękuję obecnej i byłej dyrekcji szkoły, a także radnej Dominice Król i radzie osiedla za zaangażowanie w budowę tego obiektu – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Miasto inwestuje w rejonie Głuszyny. Wcześniej zakończono termomodernizację budynku szkoły. Ochotnicza Straż Pożarna zyskała profesjonalną strażnicę. Do tego dochodzą inwestycje drogowe, jak np. wykonana niedawno zatoka autobusowa i prowadzący do niej chodnik przy ul. Sypniewo – dodaje.

– Roboty budowlane przebiegały zgodnie z harmonogramem. Zakończyliśmy je w marcu, a w kwietniu sala uzyskała pozwolenie na użytkowanie i była w pełni gotowa na przyjęcie uczniów. Niestety, przez pandemię i wprowadzone w związku z nią środki ostrożności, uczniowie pojawią się w niej dopiero teraz – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sala dysponuje boiskiem o wymiarach 24x18m, z możliwością podziału kurtyną na dwa mniejsze, czterema zespołami szatniowymi z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera. Obiekt został całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, a przejścia między pomieszczeniami są bezprogowe.

Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowo wybudowany łącznik. Wskutek inwestycji powierzchnia użytkowa szkoły zwiększyła się o 850 m2. Z uwagi na zwiększone gabaryty szkoły, w ramach inwestycji wybudowano nową, utwardzoną drogę dojazdową dla straży pożarnej.

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/we-wrzesniu-rusza-zajecia-w-nowej-sali-gimnastycznej-na-gluszynie,152140.html