W Bydgoszczy kilkuletni most Uniwersytecki zamknięty dla ruchu.

W piątek (29 stycznia), ze względu na awarię elementów mocujących wanty, zamknięty został most Uniwersytecki. ZDMiKP zleca prace zabezpieczające i naprawcze. Podejmie też kroki na drodze prawnej, celem wyjaśnienia nieprawidłowości oraz w zakresie dochodzenia odszkodowania. Ekspertyza, którą dysponują drogowcy wskazuje na możliwość wystąpienia błędów na etapie sporządzania projektu mostu.

Z przeprowadzonych w ubiegłym roku wstępnych badań wynikało, że elementy mocujące wanty do mostu uległy odkształceniu. W tej sytuacji, ZDMiKP wprowadził na moście ograniczenia dla ruchu pojazdów ciężarowych i pilnie zlecił przeprowadzenie szczegółowych ekspertyz. Ostateczny raport przygotowany przez specjalistów z zakresu inżynierii mostowej (ZDMIKP otrzymał go dziś, 29 stycznia), wskazuje na konieczność podjęcia działań naprawczych i zamknięcie obiektu do czasu ich przeprowadzenia. Stan techniczny pozostałych elementów mostu (pylonów, płyty głównej, want) nie budzi zastrzeżeń. Otrzymane ekspertyzy wskazują na możliwość wystąpienia błędów na etapie projektu mostu.

Czasowo wyłączone z użytkowania zostały ciągi komunikacyjne znajdujące się pod mostem. Linię nr 57 skierowano tymczasowym objazdem przez ul. Kujawską, Bernardyńską i Jagiellońską.
Szczegółowe informacje z postępu działań naprawczych będą prezentowane na stronie ZDMiKP

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/most-uniwersytecki-zamkniety/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz