W Bydgoszczy kadrowicze testują Astorię

Mijają dwa tygodnie odkąd pływacka kadra narodowa seniorów rozpoczęła treningi na bydgoskiej Astorii. Obiekt jest w fazie testów przed oficjalnym otwarciem, które przesuwa się wraz z przedłużającym się okresem obowiązywania obostrzeń (nastąpi zaraz po zdjęciu obostrzeń przez rząd). Sportowcy są bardzo zadowoleni i niebawem powrócą do nas na kolejne zgrupowanie.

Narodowa kadra seniorów szlifuje formę na bydgoskiej Astorii przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Wśród nich – olimpijczycy, medaliści Polski, Europy i świata. Pływacy testują obiekt, który wciąż czeka na oficjalne otwarcie.

Kadra narodowa to najlepsi pływacy, którzy trenują w różnych obiektach w całej Polsce. Mogą je porównać, więc ich opinia jest dla nas bardzo ważna. I cieszymy się, bo wszyscy są zadowoleni. To jedyny 50-metrowy basen w regionie i jeden z najbardziej nowoczesnych w całym kraju – mówi Paweł Kowalski z Bydgoskich Obiektów Sportowych.

Kompleks Astorii składa się z budynku głównego hali basenowej oraz budynku hangaru na kajaki. W całym kompleksie, przy wykorzystaniu wszystkich funkcji i pomieszczeń, łącznie będzie mogło przebywać ok. 1000 osób, w tym ok. 500 na widowni basenu. W budynku głównym, poza basenem, znalazło się także miejsce na pełne zaplecze szatniowo – sanitarne, salę rozgrzewkową, pomieszczenia fitness, sauny, jacuzzi, siłownie, sale szkoleniowe i pomieszczenia biurowe.

Obiekt jest mega nowoczesny, naprawdę świetnie nam się tutaj trenuje. Możemy korzystać i z bardzo dobrej siłowni i tego 50-metrowego basenu – pod kątem igrzysk to ma ogromne znaczenie. Stworzone są tu świetne warunki do treningu – mówi Kacper Majchrzak, dwukrotny olimpijczyk i Mistrz Polski.

Ja przede wszystkim doceniam to, że obiekt jest jasny. Pływa mi się komfortowo na grzbiecie, ponieważ mam jakiś punkt zaczepienia na suficie, także patrzę głównie na te techniczne aspekty. Basen jest głęboki, co też pozytywnie wpłynie na wyniki uzyskiwane na zawodach, mam nadzieję. Sprawdzimy to na Grand Prix – dodaje Alicja Tchórz, Mistrzyni Europy.

Zawodniczka na ostatnich mistrzostwach stanęła zaraz za podium, więc mocno walczy o to, aby w tym roku zdobyć krążek. Trzymamy kciuki za całą kadrę narodową, bo przed nimi intensywny sezon. Teraz przygotowują się do kwalifikacji olimpijskiej, czyli do Mistrzostw Polski, a zaraz potem – do majowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie, aby docelowo wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Pływacy są zakwaterowani w Hotelu Zawisza. Jutro ostatni dzień zgrupowania. Po tygodniu przerwy wrócą do Bydgoszczy na kolejne dwa tygodnie treningów.

Film z treningu kadrowiczów możecie obejrzeć TUTAJ.Przypominamy, że decyzją rządu baseny pozostają zamknięte dla użytkowników. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020n r. poz.2316), od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. z basenów mogą korzystać jedynie zawodnicy kadry narodowej zarejestrowani w Systemie Ewidencji Zawodników Polskiego Związku Pływackiego. Wczoraj, 28 lutego br. Minister Zdrowia zapowiedział przedłużenie tych ograniczeń.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/kadrowicze-testuja-astorie/

Get involved!

Comments

No comments yet